3 грудня
Завантажити ще

Зеленський: З українських портів уже вивезено понад 1,5 мільйона тонн зерна

Зеленський: З українських портів уже вивезено понад 1,5 мільйона тонн зерна
Фото: president.gov.ua

З початку підписання "зернової угоди" з українських портів вдалося вивезти на світовий ринок понад 1,5 мільйона агропродукції. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму традиційному зверненні до українців.

- Загалом уже понад 1,5 мільйона тонн нашого продовольства експортовано морським шляхом з трьох портів, які запрацювали завдяки експортній зерновій ініціативі. Робимо все, щоб світ відчував значення України і був вдячний нашим людям, – сказав президент.

За його словами, 23 тисячі тонн українського зерна вже прямують до Ефіопії, яка зіткнулася з найсильнішою за останні десятиліття посухою.

- 23 тисячі тонн української пшениці за Продовольчою програмою ООН вже прибули в порт Джибуті. І будуть доправлені мешканцям Ефіопії, де зараз найгірша посуха за останні 40 років і мільйони людей – на межі голоду, - наголосив він.

Йдеться про угоду про відновлення експорту з України, підписану Україною, ООН та Туреччиною 22 липня у Стамбулі. Аналогічний договір було підписано між Росією, ООН та Туреччиною. 1 серпня із одеського порту вийшло перше судно з українським зерном.