Завантажити ще

Країни ЄС повністю не заборонять в'їзд росіянам, але ускладнять його

Країни ЄС повністю не заборонять в'їзд росіянам, але ускладнять його
Фото: facebook.com/szijjarto.peter.official

Європейський Союз призупинить дію угоди з Росією про спрощення візового режиму та наразі не буде вводити загальну заборону на туристичні поїздки росіян. Про це оголосив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у своєму Facebook.

Він зазначив, що Угорщина разом з деякими іншими державами-членами виступила проти загальної візової заборони для росіян на зустрічі міністрів ЄС у Празі.

- Загальної заборони на видачу віз громадянам Росії не буде. Кілька держав-членів підняли свій голос проти цього, включаючи мене, - зазначив Сійярто. Він додав, що угода, яка спрощує видачу віз, буде призупинена. Це рішення отримало підтримку кваліфікованої більшості. 

Країни східної та північної Європи рішуче підтримують заборону туристичних поїздок росіян до ЄС. Серед країн, які поки виступають проти візових обмежень для звичайних росіян - Німеччина, Франція та країни Південної Європи, зацікавлені у російських туристах.

Напередодні глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина призупиняє угоду про полегшення візового режиму з Росією. Вона додала, що Європі необхідно знайти спільне рішення за різних позицій країн. А 31 серпня Фінляндія, Польща, Литва, Латвія та Естонія заявили про готовність самостійно обмежити видачу віз для росіян, допоки Європа не ухвалить загальне рішення.