Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

Закон про медіа, який викликав “запеклі дискусії”, доопрацюють до другого читання

Закон про медіа, який викликав “запеклі дискусії”, доопрацюють до другого читання
Фото: facebook.com/yevheniya.khudzik

Законопроєкт про медіа доопрацюють до другого читання. Про це повідомив співавтор документа, народний депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

- Ми повністю усвідомлюємо, що там є необхідність певні положення доопрацювати до другого читання, – сказав голова парламентського комітету з питань інформаційної та гуманітарної політики на брифінгу.

Також Верховна Рада очікує на офіційний висновок Єврокомісії.

- Можливо, треба буде щось зробити з того, що пропонуватимуть європейські колеги, - пояснив Потураєв.

За словами нардепа, дивно, що, за нинішнім законодавством, Мін'юст веде реєстр ЗМІ, тому реєстру медіа немає.

- Насправді він (Мін'юст. - Авт.) веде реєстр усіх підприємств та медіа у ньому – не як медіа, а як ФОП, ТОВ та щось ще. Тобто медійного реєстру ми не маємо на сьогодні. До чого це спричинило? У нас понад 10 тисяч медіа, що не відповідає дійсності: там багато "сплячих", таких, що прокидаються та починають роздавати посвідчення журналістів під вибори, – пояснив парламентар.

Микита Потураєв зазначив, що законопроєкт отримав 233 голоси "за", незважаючи на “певні суперечки та навіть запеклі дискусії”.

Також голова комітету Верховної Ради розраховує, що європейські партнери восени почнуть надавати допомогу українським медіа у зв'язку з війною.

– Стан українського медіаринку дуже складний. Ми працюємо постійно над тим, щоб таки від декларації з боку наших європейських партнерів про те, що вони готові підтримати українські медіа у цей складний час, вони перейшли до надання конкретної допомоги, – сказав він.

Довідка

Верховна Рада 30 серпня ухвалила за основу законопроєкт "Про медіа", який давно критикувався журналістами. Також проти документа різко виступила фракція "Європейська солідарність". Того ж дня Микита Потураєв написав у своєму фейсбуці, що щодо ухваленого законопроєкту продовжується "хвиля або свідомої маніпулятивної брехні, або брехні через відверту некомпетентність". Потураєв запевнив, що документ не скасує "чорний список Мінкульту", до якого артистів вносять за рішенням СБУ. Однак формування нового списку буде прозорішим, за допомогою чітких критеріїв. Також документ не зменшить, а підвищить на 10% квоти на українські пісні по радіо - з 30 до 40 відсотків.

За словами заступника голови комітету з питань інформаційної та гуманітарної політики Євгенії Кравчук, закон «Про медіа» є одним із семи кроків, які Україна, як кандидат на членство в ЄС, зобов'язалася зробити до кінця 2022 року.

29 серпня делегація ЄС в Україні вітала плани розглянути проєкт нового закону «Про медіа», оскільки це важливо для наступних кроків на шляху України до ЄС.