4 жовтня
Завантажити ще

Байден – про Горбачова: Лідер, людина, яка могла побачити інше майбутнє

Байден – про Горбачова: Лідер, людина, яка могла побачити інше майбутнє
Фото: Maxim Shemetov/REUTERS

Перший і останній президент СРСР Михайло Горбачов був рідкісним лідером, який мав уяву побачити можливість іншого майбутнього для своєї країни. Про це йде мова у заяві американського президента Джо Байдена, оприлюдненого на сайті Білого дому.

- Після десятиліть жорстоких політичних репресій він (Горбачов. – Ред.) прийняв демократичні реформи. Він вірив у гласність, відкритість і перебудову не просто як в гасла, а як в шлях вперед для народів Радянського Союзу після стількох років ізоляції і поневірянь, – наголосив Байден.

Він наголосив, що на той час лише одиниці радянських чиновників змогли визнати, що країні необхідні зміни.

- Це були дії рідкісного лідера, людини, яка мала уяву, щоб побачити можливість іншого майбутнього, і мужність, щоб ризикнути всією своєю кар'єрою заради його досягнення, – сказав президент США.

Байден наголосив, що результатом такого ризикованого кроку Горбачова став більш безпечний світ і більша свобода для мільйонів людей у світі.

Михайло Горбачов помер 30 серпня на 92-му році життя. За даними російських Telegram-каналів, напередодні смерті Горбачов приїхав до лікарні на процедуру гемодіалізу. У нього були проблеми з нирками.