29 травня
Завантажити ще

Ердоган заявив, що Туреччина не визнає незаконну анексію Криму

Ердоган заявив, що Туреччина не визнає незаконну анексію Криму
Фото: Скріншот із відео youtube.com/watch?v=zzVTb8dBrFE

Туреччина не визнає незаконну анексію Криму Росією як з правових, так і з моральних міркувань. Про це заявив турецький лідер Реджеп Ердоган, виступаючи на саміті "Кримська платформа".

- Ми вважає анексію Криму незаконною та антиконституційною. Це наша принципова позиція з морального погляду та юридичного. Міжнародне право вимагає, аби Крим повернули Україні. Це дуже важливо для всього регіону та для світової системи безпеки – для стабільності, для підтримки територіальної цілісності України, для суверенітету її, для політичної системи, – заявив Ердоган.

Президент Туреччини наголосив, що війна має завершитися справедливим миром на основі територіальної цілісності та суверенітету України. За його словами, Анкара докладає максимум зусиль, щоб створити ефективний дипломатичний канал для досягнення цієї мети.

Напередодні президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що планує організувати зустріч президента Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним. Конкретних дат він не назвав, але запевнив, що переговори можуть відбутися у "недалекому майбутньому".