14 червня
Завантажити ще

В Україні нові сигнали тривоги окрім сирени: набат, дзвін та гудок

В Україні нові сигнали тривоги окрім сирени: набат, дзвін та гудок
Фото: facebook.com/protydiyadezinformatsiyi.cpd

Центр протидії дезінформації при РНБО повідомив про оновлення сигналів повітряної тривоги в України.

- Через загострення ядерного шантажу рф деякі територіальні громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки, - йдеться у телеграмі.

Так, сигнал хімічної небезпеки – звук церковних дзвонів. Сигнал радіаційної небезпеки – це дзвін в набат. Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потяга. Після такого сповіщення слід увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

У центрі нагадали, що в разі оголошення повітряної тривоги лунає довгий безперервний сигнал сирени щонайменше 30 секунд. А також закликали не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. Під час її оголошення потрібно слідувати до найближчого укриття. А також  пам’ятати про правило 2-х стін та 2-х виходів.

Наприкінці квітня у Вінницькій міськраді повідомили, що про різні види небезпеки у місті сповіщатимуть по-різному. Сигналів тривоги буде чотири. Окрім звуку сирени про повітряну загрозу, у місті можуть лунати ще три сигнали: набат, звук церковних дзвонів та гудок потяга.

Новини по темі: сирена РНБО