Завантажити ще

Президент: "Північні потоки" потрібні РФ, щоб постачати у Європу проблеми

Президент:
Фото: President.gov.ua

Стабільності на світовому та європейському енергетичних ринках не буде доти, доки там залишається Росія. Про це йшлося у традиційному зверненні президента Володимира Зеленського.

- Чим довше держава-терорист залишатиметься на європейському та світовому енергетичному ринках, тим довше не буде на ній стабільності. І, чим швидше всі у Європі підготують свої енергетичні системи до існування взагалі без будь-яких постачань енергоносіїв із Росії, тим швидше зможуть спокійно переживати будь-які зими, - заявив Зеленський.

Як зазначив голова держави, ситуація із призупиненням "Газпромом" постачання газу до Німеччини є підтвердженням того, що Росії потрібні "Північні потоки" лише для постачання проблем у Європу.

- Знову обмежується постачання газу до Німеччини через перший «Північний потік» і знову звучать абсурдні заяви про те, що нібито можна щось компенсувати через «Північний потік – 2». Ці потоки потрібні Росії виключно для того, щоб постачати у Європу проблеми, а не допомагати комусь там із газом. Зараз це цілком очевидно, - наголосив він.

Йдеться про заяву російського "Газпрому", у якій йдеться про припинення постачання газу через газопровід "Північний потік-1" на три дні. Причиною такого рішення в компанії назвали нібито проведення технічного обслуговування та планово-попереджувальних робіт, які виконуватимуться спільно зі спеціалістами Siemens. У "Газпромі" запевнили, що після закінчення робіт та за відсутності технічних несправностей постачання газу відновлять до 33 млн кубів на добу.