Завантажити ще

Гутерреш після Львова приїхав до Одеси подивитися на роботу портів

Гутерреш після Львова приїхав до Одеси подивитися на роботу портів
Фото: REUTERS

До Одеси з офіційним візитом прибув Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Разом з міністром інфраструктури Олександром Кубраковим Генсек вже відвідав Одеський порт, звідки експортується зерно в рамках стамбульської угоди, пише "Суспільне".

- Дуже сумно бачити, як значні потужності цього великого порту не використовуються повністю. Мені сумно, тому що не реалізується той потенціал, який цей порт, це місто мають для вашої країни, для вашого регіону. Я сподіваюся, що скоро зможу повернутися й побачити, що всі термінали завантажені і що у місті вирує життя, — зазначив Гутерреш.

Генсек також сказав про необхідність демілітаризації території Запорізької АЕС. 

- Якби територія станції була демілітаризована, то питання обстрілів та звинувачення у них російської й української сторін було б вже врегульоване. Електрика із електростанції є українською, вона потрібна українському народу, особливо під час зимового періоду, і цього потрібно дотримуватися, - сказав Генсек.

19 серпня Антоніу Гутерреш відвідав Львів, де зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Під час зустрічі вони домовилися про продовження координації в реалізації зернової ініціативи, а також обговорили ситуацію із Запорізькою АЕС.

Кубраков і Гуттереш. Фото: Суспільне Одеса

Кубраков і Гуттереш. Фото: Суспільне Одеса