Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Війна в Україні: прогнози Заходу на осінь

Війна в Україні: прогнози Заходу на осінь
Фото: t.me/generalstaff_ua

За останній місяць війни лінія фронту практично не зрушила ні в чий бік. І це при тому, що обидві сторони не знижують активність бойових дій. Це означає, що військове керівництво з одного та іншого боку щось готує на осінь. «КП в Україні» з'ясовувала, що думають про це політики, експерти та ЗМІ на Заході.

Восени може настати перелом

Так, у Міністерстві оборони США припускають, що переломний момент у війні відбудеться у першій половині вересня.

- За місяць жодних видимих поступів. Перелом – перша половина вересня. Закінчення активної фази війни зі звільненням правобережної Херсонщини та частини Приазов'я – січень 2023 року. Далі все залежить від багатьох чинників, але ініціативу того часу остаточно перехопить Україна. Повне закінчення гарячої фази – осінь 2023 року - так описали план визволення України в американському військовому відомстві - Пентагоні.

Британський військовий експерт полковник Глен Грант припускає, що осінь-зима стануть можливістю для України звільнити свої території. Оскільки у росіян виникнуть проблеми з логістикою, переміщенням артилерії та її бойовою діяльністю, особливо, якщо буде дуже холодно.

А це має дозволити українській піхоті рухатися вперед, бо вона набагато боєздатніша за російську. У зіткненні з російськими військами віч-на-віч, навіть у негоду, українська армія буде в набагато кращому становищі. Якщо цього не буде, то є загроза для ЗСУ потрапити до російської артилерійської пастки, коли українських військових просто накриють вогнем.

- Вони повинні проскочити повз таку пастку і почати відтісняти їхню артилерію, в такому разі росіяни по своїх не стрілятимуть. Поки що не стрілятимуть. Але вони здатні і на таке, і свідченням цього є події Другої світової війни. Одним словом, що гірші умови для ведення бойових дій, то більше це вигідно для України, - сказав Грант.

На його думку, Росія обмежена у своїх діях через недостатньо підготовлену піхоту для ведення мобільної війни. На прорив вони не здатні, тож зараз вони тільки й роблять, що спрямовують своїх військових на українських солдатів.

- Незабаром в Україну їхатиме чи непідготовлений, «зелений» молодняк, чи старі, чи колишні в'язні. Такого курсу вже взято, - каже експерт.

Основні бої – Донбас та Херсон

Аналітики Американського інституту вивчення війни (ISW) пропонують більш предметний прогноз. На їхню думку, Росія восени буде намагатися захопити території, які не вдалося одержати з 2014 року на Авдіївському напрямку.

Висока концентрація українських батальйонів навколо Ізюму та Слов'янська свідчить про те, що ця територія не в центрі уваги Росії і може бути вразливою для українських контратак.

Російські та українські війська ведуть активні бойові дії у напрямку міста Харкова та північно-східної частини Харківської області по лінії Ізюм – Слов'янськ; у напрямку Сіверсько-Лисичанського району; Бахмуту; у районі міст Авдіївка – Донецьк; на півдні України.

Професор міжнародної безпеки та права Кренфілдського університету в Британії Анісе Ван Енгеланд вважає, що з прибуттям західних ракетних систем дальньої дії українські офіційні особи сподіваються, що вони зможуть восени витіснити російські війська з півдня під час їхнього очікуваного контрнаступу.

- Битва за Херсон на півдні України може стати ключовою у цій новій стратегії, - вважає аналітик.

А ось видання The Times передбачає, що якщо український контрнаступ на півдні восени увінчається успіхом, то Путін може вважати ціну перемоги надто високою. Росія направила в бойові дії 85 відсотків своєї добровольчої армії, повідомив представник міністерства оборони США, і щосили намагається знайти новобранців.

- Американські офіційні особи та сторонні аналітики погоджуються, що якщо Росія хоче вийти за межі Донбасу, їй потрібно буде зробити крок, який вона не хотіла робити: масову мобілізацію, - пише газета.

Війна може перевалити і наступного року

Екс-спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що на Україну чекають "надскладні часи". Після осені-зими він очікує наступного етапу військових дій - навесні та влітку 2023-го триватиме війна. При цьому Волкер пообіцяв продовження підтримки США. Він зазначив, що Україну підтримують як демократи, так і республіканці, а також Конгрес та американська спільнота, і це показує, що підтримка США навряд чи ослабне.

– Досить великі кошти зарезервовані до кінця цього фіскального року та наступного, – зазначив Волкер, пообіцявши як військову, так і гуманітарну допомогу.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що потрібно готуватись до того, що війна в Україні триватиме довго. "Літо, початок осені будуть дуже важкими", - заявив він. Тому найкориснішими будуть для України військова допомога та санкції проти Росії.