Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Місія ООН розслідує теракт у Оленівці, жертвами якого стали українські полонені

Місія ООН розслідує теракт у Оленівці, жертвами якого стали українські полонені
Фото: REUTERS/Олександр Єрмоченко

Організація Об'єднаних Націй ініціює місію, яка буде займатись розслідуванням російського теракту у Оленівській виправній колонії. Фахівці встановлять причину загибелі понад 50 українських військовополонених. Про це пише "Громадське Радіо".

- Те, що сталося в колонії Оленівки, є неприйнятним. Усі військовополонені захищені міжнародним гуманітарним правом. Міжнародний комітет Червоного Хреста повинен мати доступ до них. На прохання урядів України та РФ я вирішив розпочати місію з пошуку фактів. Україна та РФ знають про терміни та команду, - заявив генсек ООН Антоніу Гутерреш під час візиту до Львова.

За його словами, цю місію очолить генерал із Бразилії Карлос дос Сантос Крус, який раніше був командувачем миротворчих операцій ООН.

- Генерал Сантос Крус – шановний офіцер із 40-річним досвідом роботи у сфері національної та міжнародної безпеки, з військовим досвідом. Він був командувачем миротворчих операцій ООН. Ми продовжимо працювати над отриманням необхідних гарантій, щоб забезпечити доступ до місця подій та інших необхідних локацій. Просто кажучи, наша мета - зібрати факти, - наголосив він.

Як зазначив Гутерреш, насамперед місії необхідно отримати та проаналізувати інформацію щодо трагедії у Оленівській колонії. Для цього команді необхідно надати безпечний доступ до людей, місць та доказів без втручання України та РФ.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

29 липня російські військові вчинили теракт у Оленівській виконавчій колонії, внаслідок якого загинули щонайменше 53 громадян України. Ще близько 150 українських полонених зазнали поранень.

Україна вимогає, щоб представники Червоного Хреста та ООН відреагували на те, що сталося, оскільки ці організації виступали гарантами збереження життів українців у полоні. У Червоному Хресті заявили, що не гарантували безпеку полонених, а захист від фактів насильства мали забезпечити сторони конфлікту. У той же час представники МКЧХ намагаються отримати доступ до українців, що вижили в Оленівці - їм уже двічі вдалося пооспілкуватися з пораненими.