12 червня
Завантажити ще

Україна і Туреччина підписали меморандум про післявоєнне відновлення

Україна і Туреччина підписали меморандум про післявоєнне відновлення
Фото: President.gov.u

Президент Володимир Зеленський та турецький лідер Реджеп Ердоган під час зустрічі у Львові погодили співпрацю країн у післявоєнному відновленні України. Відповідний меморандум було підписано міністром торгівлі Туреччини Мехметом Мушем та міністром інфраструктури Олександром Кубраковим. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

- Туреччина – наш стратегічний союзник. Ми вдячні турецьким партнерам за готовність до співпраці у відбудові зруйнованої Росією інфраструктури. Турецький бізнес має великий досвід у будівництві доріг і мостів, зокрема Запорізького та Кременчуцького мостів, і зарекомендував себе як надійний партнер. Тому розраховуємо, що вже зовсім скоро вийдемо на конкретні практичні результати спільної відбудови, - заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Як зазначено у повідомленні, першим об'єктом у рамках цього меморандуму може стати міст у Романівці Київської області, який з'єднує Бучу та Ірпінь зі столицею.

- Як перший проєкт розглядається відбудова мосту в селі Романівка Київської області, який з’єднує Бучу та Ірпінь зі столицею. Він був зруйнований на початку повномасштабного російського вторгнення, і це фактично зупинило наступ агресора на столицю, - зазначено у заяві відомства.

Також у ОП наголосили, що найближчим часом буде створено спільну українсько-турецьку робочу групу з питань відновлення, в рамках якої будуть опрацьовані механізми залучення турецьких інвестицій у конкретні проєкти.