28 вересня
Завантажити ще

Перед зустріччю у Львові Зеленський відвідав лікарню, а генсек ООН - університет

Перед зустріччю у Львові Зеленський відвідав лікарню, а генсек ООН - університет
Фото: twitter.com/UN_Spokesperson

Володимир Зеленський відвідав на Львівщині поранених військових, а генсек ООН - Львівський національний університет.

- Львівщина. Лікарня, де надають медичну допомогу військовим. І наші герої. Ті, хто щодня доводить: Росія не переможе в цій війні. Дякую, що захищаєте українську землю! - написав президент України у своєму телеграм-каналі вдень 18 серпня.

Крім того, президент взяв участь у церемонії вшанування пам'яті українських воїнів, які загинули у війні проти російських загарбників. Церемонія відбулася на Марсовому полі Личаківського кладовища. У центральній частині цвинтаря з квітня 2022 року ховають загиблих у російсько-українській війні.

Мер Львова Андрій Садовий написав у своєму телеграмі, що розповів президенту про план облаштувати тут Меморіальний комплекс Героїв України.

Також Володимир Зеленський відвідав Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Він висловив подяку викладачам, які з перших днів повномасштабного вторгнення Росії увійшли до складу зведених стрілецьких батальйонів, сформованих на базі академії, та хоробро захищали підступи до Києва.

- Ефективна оборона Києва стала однією з героїчних сторінок історії академії та надихатиме майбутні покоління українських курсантів, які навчатимуться саме тут, у місті Лева, у соборній, вільній і незалежній Україні, – сказав президент.

Наприкінці зустрічі з колективом закладу Зеленський вручив викладачам і курсантам державні нагороди.

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Антоніу Гутерреш відвідав факультет міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка.

- Я був радий прийняти запрошення директора цього факультету міжнародних відносин дуже старого і дуже шанованого Львівського університету. Сьогодні багато людей вважають, що значення мають лише уряди, але навпаки, внесок громадянського суспільства та наукових кіл є все більш важливими для розвитку сучасних демократій, - сказав генсек ООН.

За словами Гутерреша, ЛНУ зробив дуже важливий внесок в Статут ООН, дослідження про Голокост, аналіз порушень прав людини та геноциду.

Фото: twitter.com/UN_Spokesperson

Фото: twitter.com/UN_Spokesperson

У четвер у Львові відбудеться зустріч президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, Володимира Зеленського та генсека ООН Антоніу Гутерреша. Ердоган також прибув до Львова.