Завантажити ще

Заступник міністра юстиції пояснила, чому країни не конфіскували активи РФ

Заступник міністра юстиції пояснила, чому країни не конфіскували активи РФ
Фото: facebook.com/iryna.mudra.7

Більшість країн світу не конфіскували активи Росії, оскільки для цього необхідно внести зміни до законодавств держав. Про це заявила заступник міністра юстиції Ірина Мудра в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Є держави, які можуть зробити це самостійно без будь-яких європейських конвенцій, без втручання на рівні міжнародних організацій. Наприклад, США та Канада. Канада вже зробила перший крок – вони ухвалили законодавство, яке дозволяє конфіскувати приватні та суверенні активи. США також мають низку законопроектів, які передбачають конфіскацію російських активів та передачу їх на користь України, - пояснила Мудра.

За її словами, наразі жодна держава не конфіскувала російські активи у цивільних процесах, але всі демократичні країни підтримують Україну у прагненні притягнути РФ до відповідальності та заплатити за завдану шкоду. Водночас, замміністра підкреслила, що в деяких країнах вже відбувається конфіскація у кримінальних провадженнях - йдеться про російські активи, придбані злочинним шляхом.

Також зараз на рівні ЄС розробляються законопроекти, які дають змогу конфіскувати активи приватних осіб, які намагаються уникнути санкцій.