Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Як Кличко разом із Шевченком підминають під себе боксерську федерацію і до чого тут політика

Як Кличко разом із Шевченком підминають під себе боксерську федерацію і до чого тут політика

Незважаючи на війну, політичне життя у Києві вирує. У рейтингу National Democratic Institute столичний мер Віталій Кличко та його партія «Удар» несподівано опинилися на високому третьому місці за рівнем народних симпатій. У персональному рейтингу він поступається лише Володимиру Зеленському та Олексію Арестовичу, у партійному – «Слузі народу» та політичній силі волонтера Сергія Притули. З Зеленським та «Слугою» зрозуміло: він — головнокомандувач і безперечний лідер, який щиро підтримує народ. З Арестовичем та Притулою теж: перший «завірусився», другий забезпечує армію. Але чим пояснити таке зростання Кличка та «Удару»?

Схоже, столичний мер відчув, що «виріс» із регіональної політики і вирішив повернутися на національний рівень, хай за часів війни, хай за рахунок критики опонентів. І хоча Зеленський закликав політиків «до перемир'я» під час російської війни, Кличко, схоже, не забув про тривалий конфлікт із президентом та головою його Офісу Андрієм Єрмаком. У недавньому інтерв'ю Гордону Кличко акцентував своє прохолодне ставлення до Зеленського та його команди і навіть висловив Гаранту кілька претензій.


"Повернення" у великий бокс?

Кличко записує собі в актив не лише оборону Києва (хоча це заслуга військових) та життєзабезпечення столиці в умовах воєнного часу. Йому на руку грає патріотична риторика, світова впізнаваність за рахунок зіркової спортивної кар'єри: власної та брата Володимира. Однак цього замало, щоб відійти від образу «кумедного столичного мера» та вписати себе у ширшу рамку національного політика. Знадобиться вплив поза Києвом. Ключом може стати бокс, точніше Федерація боксу України (ФБУ). Як? Хоча б через розгалужену мережу регіональних представництв, тисячі причетних людей (спортсмени, тренери, менеджери, молодь), змагання та глядацьку аудиторію — все це має високий потенціал для піару. ФБУ може здаватися не надто потужним політичним інструментом, але й часи зараз непрості — не гребувати ж такою можливістю. Останнім часом вплив Кличка на ФБУ суттєво збільшився. Більше того, як написав журналіст Сергій Іванов, люди з оточення мера «кришували» рейдерське захоплення ФБУ, що збіглося з вторгненням Росії і досі не вщухає. Тож, схоже, мер справді міцно взявся за ФБУ.

Конфлікт усередині ФБУ назрівав протягом деякого часу. У грудні 2021 року на черговій конференції федерація переобрала чинного президента Володимира Продивуса. Частина регіональних організацій із цим не погодилася і 22 лютого 2022 року провела «альтернативну конференцію» і начебто обрала президентом Кирила Шевченка, який до цього керував Федерацією боксу Києва. У самій ФБУ вибори вважають недійсними та називають дії Шевченка рейдерським захопленням організації.

Крім того, нелегітимним обранням Шевченка вважають і у Міжнародній федерації боксу. Про це йдеться в офіційному листі IBA, надісланому Міністерству молоді та спорту, Національному олімпійському комітету та самій ФБУ.

Кличко, бокс та політика.

Кличко, бокс та політика.

При цьому про «вибори» у лютому 2022 року знали, здається, всі, окрім керівництва самої ФБУ. Принаймні такий висновок можна зробити із заяви Володимира Кличка від 13 січня про повну підтримку кандидатури Шевченка. Цей коментар опублікував сайт братів Klitschko-brothers.com. З того часу він – безкоштовний та постійний майданчик для всіх коментарів та інтерв'ю про Шевченка, на користь Шевченка чи самого Шевченка.

До речі, чим Шевченко не догодив ФБУ? Кажуть, у федерації були незадоволені роботою київського осередку, який, будучи найбільшим в Україні, не давав чемпіонів і не показував якихось спортивних результатів. За це Шевченка навіть мали намір звільнити, але в ситуацію нібито втрутився особисто Віталій Кличко: він просив дати керівнику столичної федерації більше часу та обіцяв всебічну підтримку київським боксерам, зокрема фінансову.


Чеченський слід

Втім, Шевченка з братами Кличко (принаймні зі старшим) пов'язували задовго до захоплення ФБУ. Столичні ЗМІ писали, що тоді президент Київської федерації боксу був «дивлячимся» за незаконною торгівлею у київських підземних переходах. Загалом біографія Шевченка – суцільна таємниця.
У громадській площині він почав фігурувати через зв'язки з кадировцями. Перший скандал стався 2020 року. Шевченко офіційним листом запросив в Україну громадян Росії Рустама Чичаєва та Валіда Айдамірова начебто працювати дитячими тренерами у столичній федерації. Але, як згодом з'ясувало Hromadske.ua, жодні вони не тренери і взагалі до боксу не має відношення. Чичаєв – боєць чеченського «СОБРу», Айдаміров – був заступником начальника оперативно-розшукової частини кримінальної міліції при МВС Чечні. Їх обох пов'язували із оточенням Рамзана Кадирова та завдяки оперативній роботі українських спецслужб депортували з країни. Однак відповідь на запитання "Що це було?" так ніхто й не дав.

Кличко, бокс та політика

Кличко, бокс та політика

З Шевченка із цього приводу ніхто не запитивав, і він продовжив дружити з відвертими ворогами України. Серед них президент Одеської федерації, уродженець Росії Халід Мусаєв. Шевченко не приховує своїх стосунків із ним, називає справжнім патріотом України, який нібито врятував Одеську область від мародерства та навіть закликав усіх українців брати з Мусаєва приклад. Цю новину опублікував той самий сайт Кличка. При цьому за день до публікації, 14 червня 2022 року, Національна поліція оголосила Мусаєва у розшук за посягання на територіальну цілісність України та створення злочинної організації. За даними слідства, Халід Мусаєв створив злочинну організацію, яка чинила вбивства на замовлення, розбійні напади, вимагання, викрадення людей, займалася збутом наркотиків, контрабандою зброї та боєприпасів. "Водночас поліцейські з'ясували, що фігурант співпрацював з російськими окупантами і вчиняв дії, спрямовані на зміну кордонів території України", - йдеться в офіційному прес-релізі. Шевченко називає все це «замовною кампанією проти Мусаєва», але це ж матеріали кримінальної справи.

На зв'язок Шевченка з кадировцями вказала ще одна людина – ветеран АТО, боєць добробату «Архангела Михайла» Михайло Майман. Він нещодавно звинуватив Шевченка в організації свого викрадення начебто на замовлення персонально Кадирова. Майман розповів, що його утримували в неволі, водили «на розстріл» і змушували записати відео з вибаченнями перед ватажком Чечні.

Що говорити, якщо і мер Кличко, і його політична команда у різні роки тяжіли до путінських бородачів. Фото нижче було зроблено у 2010 році. На ньому тоді ще боксер Кличко по-дружньому спілкується із головою Чечні Рамзаном Кадировим.

Кличко, бокс та політика.

Кличко, бокс та політика.

Кличко, бокс та політика

Кличко, бокс та політика

Другий праворуч — кум та політичний соратник мера Артур Палатний. Колишній народний депутат, а нині голова виконкому мерської партії "Удар". Разом із Кличком «доглядає» ФБУ і теж має фотографії зі своїм, мабуть, політичним кумиром Кадировим, який підтримував розвиток єдиноборств карбованцем.

Кличко, бокс та політика

Кличко, бокс та політика

Зброя, вкрадені гроші та російський світ

Втім, правоохоронці мають питання не лише до друзів Шевченка, а й до нього безпосередньо. У червні силовики начебто знайшли у готелі «Хрещатик» склад незареєстрованої зброї. Ним із невідомих причин керував Шевченко.

Крім того, нещодавно ЗМІ опублікували копію листа слідчого ГБР на адресу Київської федерації боксу з проханням відзвітувати за використані бюджетні кошти на підтримку боксу, виділені державою у період з 2018 по 2022 рік. За цим фактом ще восени 2021 року було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.364 ККУ — зловживання владою або посадовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. У період слідчого періоду столичну федерацію очолював Шевченко.

Звіт, за нашими даними, київський осередок так і не надав, проте оперативно провів вибори (начебто після цього в ДБР зникнуть питання до колишнього президента?). Новим керівником став Олександр Негода. На виборах він балотувався у депутати міської ради Вишгороду від партії «Удар» Віталія Кличка. Негоду також називають бізнес-партнером Палатного: вони разом « кришують » столичний ринок ритуальних послуг. Але це ще не все. Негода, який зараз чомусь носить форму, є співзасновником проросійської ГО «Браття», яка тягла в Україну російські наративи, що маршувала Києвом 9 травня і носила квіти до пам'ятника Ватутіну. 2018 року цією агентурною кремлівською мережею цікавилася СБУ.

Кличко, бокс та політика

Кличко, бокс та політика



Отже, підіб'ємо підсумки. Історія здається не надто приємною, якщо не сказати тотальною зрадою. Керівництво Києва втручається в діяльність спортивної федерації, змінює президента на свого Шевченка, який підтримує близькі відносини з ворогом, і призначає на керівні посади відвертих російських агентів типу Негоди, який замість сидіти в СІЗО займається розвитком боксу і дружить з «Ударом». Навіщо Шевченко заступництво Кличка? ФБУ є розпорядником бюджетних коштів, тож бути президентом означає для Шевченка можливість особисто керувати потоком. Навіщо Кличку тягнути у своє оточення і до ФБУ Шевченка та інших представників «російського світу»? Мабуть, майбутні електоральні успіхи йому переважують репутаційні втрати.

При цьому, заграючи з кремлівськими агентами, мер знаходить час покритикувати Зеленського, який начебто зовсім не цікавиться життям столиці під час війни. У тому ж інтерв'ю Гордону він каже, що із Зеленським у нього не було жодної зустрічі, лише кілька дзвінків. Шкода, що Кличко вважає нібито байдужість президента до столиці більшою загрозою Києву, ніж власне оточення.