Завантажити ще

Зеленський про ситуацію на Запорізькій АЕС: У разі катастрофи постраждають і ті, хто мовчить

Зеленський про ситуацію на Запорізькій АЕС: У разі катастрофи постраждають і ті, хто мовчить
Фото: President.gov.ua

Російські війська продовжують обстрілювати Запорізьку атомну електричну станцію, що може стати катастрофою для всього світу. Про це йдеться у вечірньому зверненні президента Володимира Зеленського.

- Будь-який радіаційний інцидент на Запорізькій АЕС може виявитися ударом і по країнах Європейського Союзу, і по Туреччині, і по Грузії, і по більш віддалених регіонах. Все залежить тільки від напряму та сили вітру. Якщо через дії Росії відбудеться катастрофа, наслідки можуть вдарити і по тих, хто поки що мовчить, - заявив президент.

Як зазначив Зеленський, Росія відкидає вимоги 42 держав щодо виведення своїх сил із території Запорізької АЕС. У зв'язку з цим він закликав світ застосувати жорсткі санкції проти всієї російської атомної галузі.

- Потрібно переходити від обговорень та закликів до нових жорстких санкцій проти Росії, проти Росатому та всієї атомної галузі держави-терориста. Усі російські сили повинні негайно забратися з території станції та сусідніх районів без жодних умов, - наголосив він.

Також голова держави зазначив, що це питання вже винесене на найвищий міжнародний рівень – ООН та МАГАТЕ.