Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Чи може канцлер ФРН Олаф Шольц піти за Борисом Джонсоном

Чи може канцлер ФРН Олаф Шольц піти за Борисом Джонсоном
Фото: facebook.com/olafscholz

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, окрім критики у недостатній підтримці України, може ще й потрапити під розслідування німецької феміди за статтею «розголошення державної таємниці». У всякому разі, прокуратура Потсдама зараз вивчає питання про порушення попередньої справи проти нього.

Щольцю загрожує звинувачення у розголошенні держтаємниці.

Причиною для такої жорсткої статті стало неакуратне поводження Шольца та його дружини із секретними документами. Нагадаємо, що наприкінці липня видання Spiegel повідомило, що сусіди Шольца та його дружини Брітти Ернст, незабаром після саміту "Великої сімки" в замку Ельмау, виявили у сміттєвому баку подружжя Шольц-Ернст секретні документи. Серед іншого в смітник потрапив папірець, на якому були відзначені фотографії та "короткі анкети партнерів" глав держав та урядів із саміту G7. А такі секретні документи, за правилами секретності ФРН, може переглядати лише людина, яка "пройшла перевірку безпеки для визначення необхідної достовірності".

Міністерство закордонних справ класифікувало викинуті дружиною Шольца документи як "секретну інформацію та лише для службового користування". Щодо цієї документації у Німеччині застосовуються дуже суворі правила. Подібна секретна інформація повинна була бути знищена таким чином, "щоб зміст не був пізнаваним і не міг бути пізнаваним".

…корупції

Буквально в цей же час у Німеччині знову спалахує корупційний скандал, пов'язаний із розкраданнями десятків мільярдів євро з бюджету. Один із головних фігурантів - Йоханнес Карс, людина, наближена до нинішнього канцлера Олафа Шольца.

Афера cum-ex включає цілий букет кримінальних справ, розслідуванням яких займається прокуратура Кельна. Декілька днів тому слідчі виявили в одному із сейфів гамбурзького банку MMWarburg, керівництво якого також підозрюється в причетності до скандалу, 214 800 євро. Власником сейфу виявився Йоханнес Карс, якого слідство підозрює у посередництві у сприянні ухилення від сплати податків.

…причетності до сексуального скандалу

Крім цього, німецька газета Tagesspiegel стверджує, що не менше восьми жінок постраждали після закритої вечірки Соціал-демократичної партії Німеччини, що відбулася в липні, в якій Шольц також брав участь. Лідер фракції СДПН у бундестазі Матіас Мартін направив депутатам партії листа, в якому говорилося, що на вечірці жінкам підмішували так звані «наркотики зґвалтування», які роблять людину недієздатною та вразливою для сексуального насильства.

А інше видання Handelsblatt раніше повідомило, що племінники канцлера Німеччини Фабіан та Якоб Шольц подали заяву про банкрутство свого стартапу, на який зібрали майже 5 мільйонів євро. За інформацією видання, вони не можуть з'ясувати, що сталося із грошима.

…і недостатній підтримці України

І це не перша порція претензій до чинного канцлера Німеччини. Так, наприклад, лідер опозиційної партії ХСС Маркус Зедер заявив, що позиція правлячої коаліції з партією Шольца щодо України не відповідає претензіям Німеччини на лідерство в ЄС.

- Така нерішучість, спроби втекти або ухилитися недостойні канцлера Німеччини, - заявив прем'єр-міністр Баварії та голова консервативної Християнсько-соціальної спілки.

Зедер обрушився і на правлячу коаліцію - у складі Соціал-демократичної партії Німеччини, Вільної демократичної партії та Союзу-90/"зелених" - через тривалість процесу ухвалення рішення про постачання зброї.

У самій Німеччині заговорили про те, що цей букет звинувачень може призвести до внутрішнього конфлікту в Соціал-демократичній партії та Бундестазі, а також до усунення Шольца з посади федерального канцлера.

Коментар політолога

Шольц набагато слабший за Меркель, але поки що може не турбуватися про звільнення

Політолог Володимир Фесенко вважає, що до нинішнього канцлера ФРН справді нагромадилася маса претензій. Сам він по собі набагато слабший за Ангелу Меркель, і його нерішучість з низки питань викликає роздратування в Німеччині.

– Претензії до нього з'явилися не зараз, а кілька місяців тому. За великим рахунком тут багато причин. Це як у випадку з Борисом Джонсоном – і власні помилки, і прорахунки у зовнішній політиці. Наприклад, ситуація з нерішучістю у підтримці України. Його коливання набридли багатьом, навіть усередині його партії, - вважає експерт.

Але навіть при цьому звільнення, на думку Володимира Фесенка, Шольцю не загрожує. Ситуація поки що не настільки кризова, як була у прем'єра Британії. Поки що не йдеться про заміну канцлера. Отже, політика Німеччини щодо України залишиться незмінною.