Завантажити ще

США повідомили про підготовку Іраном замаху на американських топ-чиновників

США повідомили про підготовку Іраном замаху на американських топ-чиновників
Фото: MARCO BELLO/REUTERS

Член іранського Корпусу вартових ісламської революції Шахрам Пурсаф намагався організувати вбивство колишнього радника Білого дому Джона Болтона та екс-директора ЦРУ Майка Помпео. Як повідомляє телеканал CNN, змова була, "ймовірно, помстою" за ліквідацію американцями у січні 2020 року ватажка Корпусу Касема Сулеймані.

На даній час Мін'юст США вже оголосив про висунення кримінального звинувачення проти Пурсафа. За даними прокурорів, він намагався заплатити 300 тисяч доларів одній особі в США за вбивство Болтона і сказав, що має "другу роботу" - за 1 млн доларів. Йшлося про замах на Помпео.

Пурсаф зізнався, що для найму вбивці зв'язався з особою в США, яка таємно працювала інформатором ФБР. Іранець поцікавився у нього, чи може той найняти людину, щоб "деяких прибрати", маючи на увазі Болтона.

Мінюст висунув Пурсафу звинувачення у "використанні засобів міждержавної торгівлі при скоєнні вбивства за наймом" (загрожує до 10 років в'язниці) та у спробі "надати матеріальну підтримку транснаціональній змові з метою вбивства" (можуть засудити до 15 років в'язниці).

У свою чергу Болтон сказав CNN, що "збентежений низькою ціною", яку нібито пропонували за його вбивство.

США ліквідували іранського генерала Касема Сулеймані  в аеропорту Багдада 3 січня 2020 року. Тоді американський президент Дональд Трамп заявив, що Сулеймані готував атаки на чотири посольства США.