Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Верещук пояснила пропозицію Кабміну “пом'якшити” закон про колаборантів

Верещук пояснила пропозицію Кабміну “пом'якшити” закон про колаборантів
Фото: t.me/minre_ua

Ірина Верещук пояснила пропозицію Кабінету міністрів змінити закон про колабораційну діяльність. За словами глави Мінреінтеграції, наразі під відповідальність на тимчасово окупованих територіях фактично підпадають навіть продавці та лікарі.

- Виникла така нагальна потреба, бо люди бояться… Чи не буде це потім вважатися пособництвом або співпрацею з окупантами. Саме тому ми розробили законопроєкт, який чітко відділить те, що буде вважатися колаборантством. 

Бо зараз і людина, яка продає, вибачте, на ринку продукти, і лікар, і вчитель - всі підпадають… 111-а стаття, там є чотири частини.... Ми вирішили, що це неправильно. Ми знаємо, що є численні нарікання з ТОТ. Я сподіваюсь, що депутати підтримають законопроєкт, … де чітко прописано, яка діяльність не буде вважатися колаборантською, - сказала вона в етері телемарафону.

Верещук зазначила, що, наприклад, лікар зобовʼязаний надавати медичну допомогу, і Женевські конвенції його захищають.

У той же час участь в організації так званих «референдумів» - це посягання на територіальну цілісність та суверенітет України. Причетність до такого злочину передбачає покарання у вигляді 10 років з конфіскацією майна.

Довідка 

8 серпня у Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт № 7647. Відповідно до запропонованих змін до Кримінального кодексу, до колабораційної діяльності належить добровільне провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.

Під кримінальну відповідальність не підпадає господарська діяльність із державою-агресором, що здійснюється під тиском окупаційних органів.

Верховна Рада 3 березня криміналізувала колабораційну діяльність.