Завантажити ще

Корбан озвучив версії позбавлення його українського громадянства

Корбан озвучив версії позбавлення його українського громадянства
Фото: BBC News Україна

Бізнесмен і голова Штабу тероборони Дніпра Геннадій Корбан заявив, що не знає, за що був позбавлений українського громадянства. Про це він заявив в інтерв’ю "BBC News Україна. При цьому Корбан додав, що «читав декілька  ресурсів, де «вибудовувались версії»

- Я для себе відмітив декілька версій, які більш-менш сформульовані. Перша часто згадувана версія – через зустріч з американським політиком від Республіканської партії Вікторією Спартц, - повідомив бізнесмен.

Він додав, що дійсно декілька разів зустрічався з Спартц – під час її проїзду через Дніпро. Бесіда з політиком йшла про ъъ участь у підписанні ленд-лізу для Україну, але основна частина розмови стосувалась «комплектації бригад озброєнням».

Друга версія, за словами Корбана, це дружба з журналістом Юрієм Бутусовим, з яким він товаришує з 2010 року і нібито має якесь відношення до видання Бутусова "Цензор.НЕТ". Причину Корбан вбачає в тому, що Бутусов "дуже гостро критикує владу".

Третя версія – "системне нерозуміння…, яке виникло вже в процесі війни між регіональною владою та Кабінетом міністрів". Зокрема, через те, що Дніпро з першого дня війни усі гроші, які були у бюджеті – капітальні витрати – почав витрачати на армію і на територіальну оборону, і на 1 серпня "перевиконав бюджет". І це чомусь, за словами Корбана, "нікому не сподобалося", "виникли якісь ревнощі".

Бізнесмен також повідомив, що говорив з юристами відносно позбавлення громадянства.

- В мене була розмова з юристами зараз, міжнародна юридична група, яка займається моїм кейсом, готує серйозні позови проти України в Європейському суді, бо по суті мене розлучили з членами моєї родини, що ну просто нонсенс. Юристи готують різні кейси, тому мені дуже наполегливо рекомендували будь-які питання про стосунки з державою Україна, інші якісь стосунки – не розкривати в інтерв'ю, для того, щоб не вплинути на розгляд у судах. Тож ось коротке пояснення, - наголосив він.

Корбан додав, що наразі він перебуває в Лондоні. Бізнесмен має 5-річну візу, крім того, його дитина навчається в Лондоні, і він має ще візу як батька, який супроводжував дитину на навчання. Також його сім'я у Великобританії отримала тимчасовий дозвіл на тривале перебування. Корбан наголосив, що він – «громадянин України і обов'язково повернеться додому».

Про те, що Корбана позбавили громадянства України, стало відомо 22 липня, коли він спробував перетнути український кордон.