28 травня
Завантажити ще

США виділять на розмінування території України 89 мільйонів доларів

США виділять на розмінування території України 89 мільйонів доларів
Фото: ОЛЕКСАНДР ЄРМОЧЕНКО/REUTERS

Сполучені Штати оголосили про надання Україні 89 мільйонів доларів на знешкодження мін, закладених на території країни російськими військами. Як повідомляється на сайтіДерждепу, кошти будуть спрямовані на підтримку 100 саперних команд, а також на навчання та оснащення додаткового українського персоналу для виконання ризикованих робіт на приблизно 16 мільйонах гектарів території, яку, за словами Києва, замінували російські військові.

- Величезні території країни виявилися усіяними наземними мінами, боєприпасами, що не розірвалися, і саморобними вибуховими пристроями. Ці вибухонебезпечні предмети блокують доступ до родючих сільськогосподарських угідь, затримують роботи по відновленню, не дозволяють переміщеним особам повернутися до своїх будинків, продовжуючи вбивати та калічувати ні в чому не винних українських мирних жителів, — йдеться у повідомленні Держдепартаменту.

Російські військові залишили велику кількість мін після того, як були змушені залишити північ України внаслідок провалу першого етапу так званої спецоперації. Вибухові пристрої заховані в різних місцях: на складах харчових продуктів, у багажниках автомобілів, пральних машинах, дверних отворах, на лікарняних ліжках і навіть у тілах людей, які загинули під час бойових дій.

У Бучі, невеликому місті на захід від Києва, де російські війська вбили сотні мирних жителів, сім'я знайшла бомбу у піаніно, повідомив представник Держдепартаменту. Усього ж з кінця березня ЗСУ знешкодили близько 160 тис. хв. Але закладені росіянами бомби та міни все ще загрожують життям близько п'яти мільйонів українців.