Завантажити ще

Без двійника диктатору ніяк

Без двійника диктатору ніяк
Фото: kremlin.ru

Глава української військової розвідки генерал-майор Кирило Буданов з посиланням на британських розвідників повідомив, що президент Росії Володимир Путін може бути вже мертвий, а його роль виконують двійники. За даними української розвідки, диктатор серйозно хворий, і це давно не секрет.

Путін майже одночасно з'являється у різних місцях, а його звички іноді змінюються так само, як і зовнішність. "Картинка, скажемо так, вух різна. А це як відбиток пальця - у кожної людини картинка вуха унікальна, не може повторюватися", - звернув увагу начальник ГУР Міноборони України.

Є кілька Путіних

Варто зазначити, що вже не перший рік ходять чутки про існування двійників російського президента. І в нього, мабуть, найбільше замінників. Так, прибічники теорії двійників вказують на певні зміни у зовнішності Путіна, серед яких: відмінність у будові черепа, зміна розрізу очей та форми нижньої щелепи, зміщення родимки на лівій щоці, різні форми мочки вуха та носа, а також лінії росту волосся.

У Мережі навіть було опубліковано класифікацію "двійників" президента РФ Володимира Путіна, які з'являлися на публіці з 2010-го по 2015 рік.

Нині нібито є кілька двійників Путіна, які призначені для різних цілей. Один виступає на публічних заходах, інший - перед пресою, третій - протягом закордонних поїздок. Так, під час останнього візиту Володимира Путіна до Ірану писали про те, що його підміняв двійник. Відоме прізвище одного з них – це Аклаєв Максим Борисович, який з'являвся на публіці у 2014-2019-х роках. Але він уже помер, а його тіло було таємно кремоване на секретному об'єкті Єгор'євськ-6 у Московській області.

Імовірні двійники Путіна з 2010-го до 2015 року. Зображення: twitter.com/Andrew100258

Імовірні двійники Путіна з 2010-го до 2015 року. Зображення: twitter.com/Andrew100258

Сталіна підміняв артист

Путін не перший, хто використовує двійників. В основному до них вдаються автократичні лідери та диктатори. Бо у вільному світі просто неможливо насильно змусити одну людину «грати» іншу з метою безпеки, нехай і дуже високопоставленого. Права людини там непорушні та недоторканні.

А ось радянський диктатор Йосип Сталін мав кілька двійників. Він дуже побоювався за своє життя, і кілька людей підміняли його на громадських заходах. Є навіть конспірологічна версія про те, що насправді Сталін помер не 5 березня 1953 року, а набагато раніше, і його найближче оточення замінило його двійником, щоб використати дуже популярний у народі образ.

Прізвище деяких із двійників Сталіна наразі відомі. Наприклад, Євсей Лубицький. Імовірно, вперше про нього дізналися на Заході від перебіжчиків, які раніше працювали у НКВС. Про Лубицького вперше згадувалося в одній із монреальських газет незадовго до смерті цього двійника. Про нього багато писалося в іноземній пресі. Сам Лубицький на старості дав інтерв'ю одному іноземному журналісту, розповівши історію своєї роботи двійником Сталіна. Це інтерв'ю було опубліковано після його смерті.

Іншим двійником Сталіна був артист із Дагестану Фелікс Дадаєв. У 1943 році Дадаєвим зацікавилися співробітники НКВС. Після одного з виступів до нього підійшли співробітники у цивільному та без пояснень відправили секретним спецрейсом до Москви. Дадаєва помістили на одній із заміських дач і пояснили, чого від нього хочуть. Актора почали готувати до ролі двійника керівника СРСР. Фахівці робили фотопроби, щоб знайти точну схожість. Оскільки Дадаєв був худий, для подібності зі Сталіним йому довелося погладшати на 11 кілограмів.

Протягом кількох місяців Дадаєва готували для його ролі. Актор годинами дивився кіноплівку зі Сталіним, відпрацьовував його міміку, рухи та інтонацію. Ці тренування проходили під керівництвом інструкторів та під наглядом співробітників НКВС. Увесь цей час співробітники пояснювали Дадаєву, як він повинен поводитися у звичайному житті. Йому було заборонено спілкування з рідними, і тоді з нього взяли підписку про нерозголошення.

Євсей Лубицький та Йосип Сталін. Фото: pantv.livejournal.com/

Євсей Лубицький та Йосип Сталін. Фото: pantv.livejournal.com/

Одним із двійників Гітлера був єврей з Освенциму

Інший світовий диктатор – Адольф Гітлер - також панічно боявся за своє життя і використовував двійників. Найбільш схожим двійником Гітлера був Густав Веллер. Ця людина народилася в Австрії і була далеким родичем Гітлера, хоч і не знала про це. Зовні Веллер був майже точною копією Гітлера, щоправда, трохи нижчим за нього на зріст.

У 1942 році Веллера особисто завербував шеф гестапо Мюллер. Згідно з протоколами допиту, майбутньому двійникові довелося кинути палити, схуднути та носити черевики на потаємній товстій підошві. Згодом двійника непогано навчили наслідувати голос і манеру поведінки Гітлера. Їхня неймовірна подібність збивала з пантелику навіть тих, хто входив до найближчого оточення фюрера. За однією з конспірологічних версій, у 1945-му застрелився не Гітлер - співробітниками гестапо був убитий Веллер, щоб таким чином відволікти увагу від втечі фюрера з країни.

Існують дані, що Гітлер мав також двійника-поляка. У 1933 році в Польщі один з німецьких офіцерів нібито зустрів поляка на прізвище Селіб, який був напрочуд схожий на Гітлера. Начальник охорони рейхканцелярії та особистої охорони Гітлера Ганс Раттенхубер став готувати його до ролі двійника Гітлера. Селіба годували тільки раз на день одними овочами, щоб він схуднув і став, як і Гітлер, вегетаріанцем. Його змусили відростити вуса, як у Гітлера, і зробили нову зачіску. Селіба вчили ходити і говорити, як Гітлер, і навіть гризти нігті. Майбутній двійник мав навчитися копіювати манери Гітлера, його жести, вимову та дикцію. За словами Мюллера, підготовка цього двійника забрала понад три роки.

1943 року Селіб під виглядом Гітлера вилетів до Запоріжжя на зустріч із військами. Він не виголошував промови, але фотографувався і тиснув руки солдатам та офіцерам. Несподівано один із солдатів вихопив пістолет і вистрілив у нього. Куля пройшла поруч із головою, і двійник знепритомнів. Тілоохоронці скрутили стрільця, будучи впевненими, що він вчинив замах на Гітлера. Про цей факт ніхто не знав, окрім самого Гітлера та його найближчого оточення.

1940 року з табору Освенцим був привезений ще один кандидат у двійники – єврей Клаус Буштер. Близько року колишнього в'язня готували для його ролі. Буштер виявився талановитим актором. Згідно з опублікованими в американській газеті виписками з карток гестапо, починаючи з березня 1945-го Буштер почав замінювати Гітлера на його посту, і саме Буштер заміняв Гітлера в останні дні війни. Окрім Веллера, Буштера та Селіба називається ім'я ще одного двійника – Максиміліана Бауера.

Чи то Гітлер, чи то його двійник у Запоріжжі. Лютий, 1943. Фото: wwii.space

Чи то Гітлер, чи то його двійник у Запоріжжі. Лютий, 1943. Фото: wwii.space

Корейський диктатор побоюється за своє життя і прикривається двійниками

Після того як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин став з'являтися на публіці значно схудлим, його запідозрили у використанні двійника.

Як повідомляє газета The Sun, «зміна іміджу» глави КНДР, як і раніше, провокувала чутки про його серйозну хворобу. Проте аматори теорії змови пішли далі і після появи фотографій Кім Чен Ина з військового параду почали заявляти про існування двійника. У той же час розгорнулася дискусія на тему двійника Кім Чен Ина: більшість користувачів вважають, що диктатор став спортивнішим.

За версією західних видань, лідер КНДР їздить зі своїми двійниками для того, щоб уникнути замаху на себе. Таким чином, недавня його поява на публіці не може бути доказом того, що Кім Чен Ин хворий або зовсім помер.

Кім Чен Ин - 2019-й та 2022-й роки. Фото: Kremlin.ru/Photo by Chung Sung-Jun/Getty Images

Кім Чен Ин - 2019-й та 2022-й роки. Фото: Kremlin.ru/Photo by Chung Sung-Jun/Getty Images