14 серпня
Завантажити ще

Вперше з початку війни в Одеський порт прибуло судно - під прапором Барбадосу

Вперше з початку війни в Одеський порт прибуло судно - під прапором Барбадосу
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

Вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Одеський порт прибуло судно під завантаження – балкер FULMAR S під прапором Барбадосу. Це стало можливим завдяки "зеленому коридору", про який домовилися Україна та Росія за посередництва Туреччини та ООН. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

- Ми зі свого боку робимо все можливе, щоб наші порти могли приймати та обробляти значно більше суден. Зокрема, ми плануємо уже за 2 тижні вийти на рівень щонайменше 3-5 суден на добу. Наша мета – вихід на місячний обсяг перевалки в портах Великої Одеси в 3 млн тонн сільськогосподарської продукції. Досягти цього також допоможе практичне приєднання уже наступного тижня до «зернової ініціативи» нашого найбільшого порту – «Південний», - написав міністр. 

Міністерство інфраструктури в перспективі планує розпочати переговори з ООН та Туреччиною щодо розповсюдження ініціативи на інші порти, зокрема, Миколаївський.

1 серпня з Одеського порту вийшло перше судно з українським зерном, 5 серпня - ще три. Українська кукурудза прямує до Лівану, Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

 

Новини по темі: Війна України з Росією