Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Ізраїлі оголосили антитерористичну операцію

В Ізраїлі оголосили антитерористичну операцію
Фото: Pixabay.com

Армія оборони Ізраїлю ЦАХАЛ оголосила про початок антитерористичної операції проти "Ісламського джихаду". Про це повідомляє інтернет-ресурс Newsru.co.il із посиланням на пресслужбу ЦАХАЛ.

Операції дано назву "Світанок". Командування тилових служб вже підготувало інструкції для мешканців районів, що прилягають до сектору Гази, а також для жителів західного і центрального Негева, західної та центральної частини округу Лахіш.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід провів чергову нараду за участю керівників силових структур для оцінки ситуації у сфері безпеки біля кордону із сектором Гази. Після завершення він заявив:
- Ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше повернути мешканців районів, прилеглих до кордону Гази, до їхнього повсякденного життя... Їхня безпека та якість життя є нашим головним пріоритетом.

Очевидно, малося на увазі, що населені пункти, розташовані в зоні ризику, блоковані військовими та поліцією. Тут оголошено надзвичайний стан. Через небезпеку обстрілу блоковано деякі автотраси, призупинено залізничний рух. Наразі армії та силам безпеки віддано розпорядження готуватися до ескалації. Ізраїльські ЗМІ повідомляють, що ЦАХАЛ має конкретну інформацію про намір "Ісламського джихаду" відповісти обстрілом на арешт ас-Сааді - одного з лідерів угрупування в Юдеї та Самарії.
Ас-Сааді затримали увечері 1 серпня. 4-го числа суд подовжив термін його арешту ще на чотири дні. Палестинські ЗМІ повідомляють, що на обличчі лідера ісламістів нібито було помічено сліди побоїв.