15 липня
Завантажити ще

Кучма: Путін зробив фатальну помилку і отримає друге народження України

Кучма: Путін зробив фатальну помилку і отримає друге народження України
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що російський лідер Володимир Путін прорахувався у злочинних планах і замість знищення української держави, як він того хотів, отримає друге народження України. Про це Кучма сказав в інтерв'ю ВВС News Україна.

- Мені здається, що насправді, якщо говорити про емоційну складову, Путін сьогодні хотів би, щоб усе, як у казці, якось викрутилося, якось відігралося назад. Щоб 24 лютого начебто не було. Адже бліцкриг провалився, причому провалився внаслідок фатального прорахунку Путіна. Саме так – це був фатальний прорахунок у злочинних планах, а не якась там безневинна "помилка", про яку говорять ті, хто хоче "зберегти обличчя" Путіну. Пізно. Не відкрутиш, не збережеш, — заявив Кучма.

За його словами, після провального повномасштабного наступу Путін та його найближче оточення хочуть, перш за все, збереження своєї влади, гарантії того, що російська держава фактично залишиться їхньою власністю.

– Для цього потрібно, щоб не похитнулася основа режиму. Щоб російський обиватель з манією величі отримав свою порцію наркотику, який створює ту саму віртуальну реальність, де він почувається володарем світу та героїчним переможцем, — додав Кучма.

Колишній президент пояснює, що влада РФ представлятиме росіянам будь-яку руйнацію України як "перемогу" і видаватиметься за "демілітаризацію".

– Путін хотів знищення української держави, а отримає він наше друге народження. Саме цим шляхом ми сьогодні йдемо — шляхом утвердження єдиної української нації, яка усвідомила себе і готова битися за власну ідентичність, — підкреслив Леонід Кучма.

Водночас він наголосив, що запорука перемоги України – це єдність народу, армії та влади. За його словами, така собі "українська тріада", яку не подолає навіть ядерна тріада РФ.