5 жовтня
Завантажити ще

Зеленський пояснив, що об'єднує конфлікти навколо Кавказу, Балкан та Тайваню

Зеленський пояснив, що об'єднує конфлікти навколо Кавказу, Балкан та Тайваню
Фото: President.gov.ua

Причиною конфліктів у різних регіонах світу є неефективна архітектура глобальної безпеки, яка не захищає країни від терору інших держав. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні.

– Спочатку – Балкани, потім – Тайвань, тепер може бути Кавказ… Усі ці ситуації здаються різними, хоча їх поєднує один фактор, а саме: глобальна архітектура безпеки не спрацювала. Якби спрацювала, не було б усієї цієї конфліктності, - сказав Зеленський.

За його словами, Україна почала звертати увагу на проблему, що виникла, ще в 2014 році, коли Росія окупувала Крим і частину Донбасу, проігнорувавши міжнародне право.

- Тоді у цілком очевидних ситуаціях із Кримом, Донбасом, зі збитим малайзійським "Боїнгом" Росія уникла негайної та відчутної відповідальності - зберегла ділові та політичні зв'язки зі світом. І тепер багато хто у глобальних відносинах вірить, що і їм це вдасться, - зазначив він.

Зеленський вважає, що цю крихкість країн можна захистити лише спільними діями по всьому світу. Для цього необхідно розробити ефективну безпекову архітектуру.

- І, щоб це працювало в довгостроковій перспективі, має бути ефективна архітектура глобальної безпеки, яка гарантувала б, що жодна держава ніколи більше не зможе застосовувати терор проти іншої держави. На системному рівні, на рівні глобальних інститутів, саме для цього ми і працюємо – і Україна, і всі наші партнери, – наголосив президент.

Також голова держави нагадав, що саме українці зараз об'єднали весь вільний світ, але не лише навколо своєї боротьби за свободу, а довкола розуміння, наскільки крихкою є свобода кожного народу у світі.