Завантажити ще

За час війни з Донбасу евакуювалися дві третини українців

За час війни з Донбасу евакуювалися дві третини українців
Фото: t.me/vereshchuk_iryna

З початку вторгнення Росії до України дві третини мешканців Донбасу виїхали на підконтрольні Україні території. Наразі там залишається близько 250 тисяч українців, які до останнього відмовлялися залишити свої будинки. Про це заявив в ефірі всеукраїнського телемарафону голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.

– Загалом виїхали дві третини мешканців області. Залишилися ці 250 тисяч людей плюс-мінус. Темпи дуже низькі, більшість людей не хочуть їхати. З настанням холодів люди чинитимуть інакше. З учорашнього дня почав поїзд ходити. Люди вивозилися у конкретні умови з розумінням, куди вони їдуть та з усіма необхідними виплатами. Це 134 особи. Це до Кропивницького. Сьогодні триває цей рух, це 95 людей, - наголосив він.

Тим часом, міністр міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук поділилася відеороликом, на якому видно, як українці зустрічають своїх співвітчизників, які приїхали з Донбасу. За словами міністра, серед евакуйованих є і мешканці Луганщини.

- Усі, хто хочуть - ми на всіх чекаємо. Так само, як із Луганська... Ви бачите, сьогодні з Сєверодонецька приїхали до Кропивницького... Зважилися, приїхали. На них тут чекає теплий і райдужний прийом, - сказала журналістам Верещук.

29 липня Кабмін ухвалив рішення щодо проведення обов'язкової евакуації мешканців Донецької області напередодні початку опалювального сезону. Для цього уряд створив спеціальний штаб, який очолила міністр реінтеграції Ірина Верещук. Згідно з документом, якщо громадяни відмовляються від евакуації, вони повинні підписувати бланк відмови. Також Нацполіція розпочала спецоперацію з порятунку дітей із Донбасу. Поліцейські евакуюватимуть усіх неповнолітніх, якщо один із батьків дасть на це згоду.