5 жовтня
Завантажити ще

Навколо візиту Пелосі до Тайваню наростає напруга, Китай погрожує пуском ракет

Навколо візиту Пелосі до Тайваню наростає напруга, Китай погрожує пуском ракет
Фото: Getty Images

Влада Китаю знову погрожує Вашингтону жорсткими заходами, якщо спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі все ж таки полетить у Тайвань. Китайська армія збирається перехопити та вичавити літак Пелосі з повітряного простору Тайваню, а також проводити запобіжні пуски ракет. Про це заявило міністерство закордонних справ Китаю,  пише Global Times.

- Якщо ви граєте з вогнем, ви обпечетеся. Я вважаю, що США повністю усвідомлюють сильний і чіткий сигнал, надісланий Китаєм. Якщо Пелосі відвідає острів Тайвань, Китай не буде сидіти склавши руки і вживе рішучих і сильних контрзаходів, - заявив речник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь. 

CNN з посиланням на високопоставленого урядовця Тайваню пише, що Пелосі прилетить до Тайваню ввечері 2 серпня і залишиться на ніч у Тайбеї в готелі Grand Hyatt. Це буде перший візит спікера Палати представників США за останні 25 років.

Китай розцінює візит на Тайвань як провокацію, тому що вважає острів сепаратистською провінцією. Якщо представник американського Конгресу відвідає Тайвань і зустрінеться особисто з главою острова, то для Китаю це виглядає як офіційний візит до країни, з якою є дипломатичні відносини. Тоді як США на офіційному рівні визнають Тайвань частиною КНР.

 

Новини по темі: Тайвань Новини США