Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

З порту Одеси вийшло перше судно з українським зерном

З порту Одеси вийшло перше судно з українським зерном
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov/

В понеділок, 1 серпня, з порту Одеси вийшло перше судно із зерном.  Воно стартувало о 09:15. Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

- Воно (судно. – Ред.) рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис тонн української кукурудзи. Україна є 4-м найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість її вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки, - зауважив Кубраков.

Перше судно з українським зерном. Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov/

Перше судно з українським зерном. Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov/

За його словами, вихід судна - черговий крок України та партнерів до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

Кубраков додав, що у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу.

- Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції, - наголосив міністр.

У Генштабі ЗСУ при цьому наголосили, що в акваторії Чорного моря знаходяться 6  носіїв крилатих ракет морського базування типу "Калібр". Також Росія активно залучає авіацію для контролю надводної та повітряної обстановки у північно-західній частині акваторії Чорного моря.

А за даними ОК "Південь", вздовж кримського узбережжя в напрямку Новоросійська вздовж Чорного моря маневрують 18  бойових кораблів та катерів. При цьому п’ять кораблів та один  підводний човен РФ, споряджені 44 ракетами типу "Калібр", перебувають в готовності до ракетних ударів. Додатково на чергуванні ще п’ять десантних кораблів.

Домовленість про експорт зерна була досягнута Україною, Турцією та РФ всередині липня. 29 липня посли країн Великої сімки в Україні прибули до Одеси для запуску зернового коридору.