Завантажити ще

Бійці "Азову" звернулися до Путіна: Ви самі будете страчені

Бійці
Фото: скріншот t.me/polkazov

Бійці полку "Азов" після вбивства українських військовополонених у Оленівці заявили, що президент Росії Володимир Путін буде страчений за рішенням міжнародного трибуналу. Ніхто з його соратників, представників посольства та інших військових престурників не уникне покарання. Про це повідомив в.о. командира полку Микита Надточій.

- Добу росіяни брехали про українську армію, а сьогодні підтвердили свій злочин заявою посольства РФ у Британії. Я хочу нагадати Путіну, який особисто несе відповідальність за цей військовий злочин, що в будинку повішеного про мотузку не говорять... Ви самі будете страчені разом зі своїми шакалами та посольствами. Все, як ви любите, з усіма довідками та печатками за рішенням міжнародного трибуналу. Варварську недоімперію буде зруйновано, - запевнив він.

Надточій зазначив, що в "Азові" розцінюють удар по Оленівці як акт публічної кари, вчинений Росією від безкарності.

- Ми, "Азов", Україна як держава та весь цивілізований світ боляче дамо відсіч, щоб Росія це запам'ятала раз і назавжди. Ми вже з'ясовуємо імена виконавців та організаторів страти наших полонених. У нас є попередня інформація, але поки що не готові її озвучувати. Ми знайдемо їх, де б вони не знаходилися – на окупованих територіях України, Росії чи третіх країн. Україна, як держава, забезпечить справедливе покарання, – обіцяє він.

Рідні захисників Азовсталі також закликали покарати винних в убивствы полонених. Вони нагадали, щощо за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, з 16 по 20 травня 2022 року було проведено операцію щодо порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя і під гарантії з боку цих міжнародних організацій їх було вивезено на непідконтрольну Україні територію з гарантією подальшого обміну.

- Саме ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста виступили гарантами життя і здоров’я українських воїнів. Російська сторона взяла на себе зобов'язання перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров’я українських захисників. 29 липня ця гарантія була цинічно порушена. Росія – держава-терорист, яка діє всупереч міжнародному гуманітарному праву, ігнорує міжнародні норми у галузі прав людини, здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українського народу, - ідеться у зверненні.

Тому, Асоціація родин захисників «Азовсталі» звертається до міжнародної спільноти з проханням підтримати Україну та засудити ці дії Росії.

Раніше посольство Росії в Британії в повідомленні в Twitter виправдало вбивство бійців полку "Азов", заявивши, що вони заслуговують на принизливу смерть.

Посада посольства РФ у Британії із закликом страчувати українських полонених пішла після скоєного росіянами теракту в Оленівській колонії, в результаті якого загинули 53 наших захисника. Ще 150 українських полонених зазнали поранень. Україна закликала Червоний Хрест та ООН відреагувати на російський теракт, оскільки ці організації гарантували збереження життів українців. У Червоному Хресті заявили, що вже подали запит на доступ до постраждалих українських бійців та висловили готовність надати допомогу в евакуації наших захисників.