Завантажити ще

Офіційно: в Україні - нові генпрокурор та голова САП

Офіційно: в Україні - нові генпрокурор та голова САП
Фото: ukrinform.ua / REUTERS/Oleksandr Klymenko

Президент України підписав указ про призначення Андрія Костіна генеральним прокурором. Документ про призначення керівника Генпрокуратури розміщено на сайті парламенту.

Крім того, на посаду голови САП затверджено Олександра Клименка. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова ВП Андрій Єрмак.

– Вітаю Андрія Костіна з початком роботи головою ГПУ, а Олександра Клименка із призначенням на посаду керівника САП. Бажаю вам ефективної роботи. Незалежна антикорупційна інфраструктура – важлива складова демократії в Україні, – написав Єрмак.

Олександр Клименко. Фото: ukrinform.ua

Олександр Клименко. Фото: ukrinform.ua

Напередодні парламентський комітет із правової політики підтримав кандидатуру Костіна на посаду нового генпрокурора. Перші повідомлення, що Костін стане генеральним прокурором, з'явилися 22 липня.

Обов'язки керівника САП тимчасово виконував Максим Грищук. 21 грудня поточного року комісія визначила переможця конкурсу на посаду голови САП – ним став детектив НАБУ Олександр Клименко. Він отримав 246 балів для здобуття посади керівника САП. У липні конкурсна комісія затвердила кандидатуру Клименка. Остаточне слово було за Офісом генпрокурора.

49-річний Андрій Костін – член фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Також він був в.о. першого заступника глави української делегації у ТКГ.

Андрій Костін. Фото: REUTERS/Oleksandr Klymenko

Андрій Костін. Фото: REUTERS/Oleksandr Klymenko