18 травня
Завантажити ще

У Стамбулі відкрили координаційний центр для експорту українського зерна

У Стамбулі відкрили координаційний центр для експорту українського зерна
Фото: REUTERS/Umit Bektas

У Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр для безпечного експорту українського зерна. Він діятиме на території Університету національної оборони Туреччини, повідомило Агентство Анадолу.

У церемонії відкриття центру взяв участь міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар. Він повідомив, що планується експортувати 25 млн тонн українського зерна. Це дозволить знизити ціни на продовольчі товари у світі та усунути продовольчу кризу. Угода щодо зернового коридору укладена на 120 днів і за потреби може бути продовжена.

- Мета СКЦ – забезпечити транспортування та розподіл зерна, що експортується з України. Рух судів відстежуватиметься, а весь процес координуватиметься ООН та іншими сторонами домовленостей, - сказав Хулусі Акар.

Він заявив, що потреби в розмінуванні морських зон наразі немає. Підготовка до постачання зерна в портах України триває.

Угоду щодо «зернового коридору» підписали 22 липня у Стамбулі у присутності президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша. Підписи під документом поставили представники України, Росії, ООН та Туреччини.

Вивозитимуть українське зерно через порти "Одеса", "Південний" та "Чорноморськ". Київ очікує, що всі вони будуть готові до експорту протягом двох тижнів.

Новини по темі: зерно Стамбул