Завантажити ще

Зеленський зустрівся з президентом Гватемали та оголосив про скасування віз

Зеленський зустрівся з президентом Гватемали та оголосив про скасування віз
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський зустрівся у Києві з президентом Гватемали Алехандро Джамматтеї. Це перший візит глави Гватемали до України за всю історію двосторонніх відносин.

- Радий вітати у Києві президента Гватемали Алехандро Джамматтеї! Це перший візит лідера з Латинської Америки до України не тільки з 24 лютого, а й за останні 12 років. Проведемо важливі перемовини для розвитку двосторонніх відносин наших країн, - написав Зеленський у Фейсбуці.

Він додав, що сьогодні під час візиту підписано міжурядову Угоду про взаємне скасування візових вимог.

Також започатковано торговельно-економічний діалог для втілення конкретних проєктів без посередників. Зокрема, гватемальська сторона підтвердила зацікавленість у закупівлі української аграрної продукції та налагодженні промислових зв’язків, йдеться на сайті Офісу президента.

- Переконаний, це сприятиме розвитку бізнесових, соціальних, промислових зв’язків між нашими країнами, - зазначив Володимир Зеленський.

Президенти домовились й далі об’єднувати зусилля на міжнародних майданчиках з метою подальшої ізоляції Росії та збільшення для неї ціни за війну проти України. Зеленський заявив, що Гватемала готова долучитися до просування ініціативи стосовно створення Спеціального трибуналу для Росії. За словами Алехандро Джамматтеї, глобальна продовольча криза, яка може статися через цю війну, торкнеться всіх держав, зокрема й Гватемали.

Також президент Україны запросив Алехандро Джамматтеї взяти участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня в режимі онлайн.

Гватемальська газета Prensa Libre повідомила, що Джамматтеї перебуває в Україні «на запрошення президента Зеленського». У червні Джамматтеї зазначив, що прийняв запрошення Володимира Зеленського, яке надійшло після публічної підтримки України з боку Гватемали.

Зранку у понеділок Алехандо Джамматтеї відвідав Бородянку, Бучу та Ірпінь – населені пункти на Київщині, які стали трагічним символом звірств російської армії проти цивільних українців.

Алехандо Джамматтеї 66 років, він обіймає посаду президента Гватемали з січня 2020 року. Джамматтеї страждає на розсіяний склероз і використовує милиці, щоб ходити.