30 вересня
Завантажити ще

Нардепи: Новим Генпрокурором України стане Андрій Костін

Нардепи: Новим Генпрокурором України стане Андрій Костін
Фото: facebook.com/andriy.kostin.5

Новим Генпрокурором України стане голова правового комітета Верховної Ради Андрій Костін. Про це 25 липня повідомив народний депутат з фракції "Голос" Ярослав Железняк.

- Генпрокурора ми скоро отримаємо. Буде спадкоємність традицій. Голова правового Комітета ВРУ Андрій Костін - Генпрокурор, - написав він у своєму Телеграм-каналі.

Колишній спикер парламенту Дмитро Разумков також розповів, що на посаду Генерального прокурора пропонуватиметься кандидатура Андрія Костіна. Нардеп Ярослав Юрчишин («Голос») написав, що у Верховній Раді почали збирати підписи за призначення Костіна Генпрокурором. 

- Ця процедура не потрібна для внесення подання президента, але створює враження, що депутати більшості на щось впливають, - заявив він на сторінці у Фейсбук

Те, що новим Генеральним прокурором України стане Андрій Костін, також підтвердили два джерела LB.ua у фракції "Слуга народу".

Перші повідомлення про те, що Костін стане Генеральним прокурором, з'явилися 22 липня. 49-річний Андрій Костін - член фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Також він був в.о. першого заступника голови української делегації в ТКГ.

17 липня президент Володимир Зеленський відсторонив Ірину Венедіктову від посади Генпрокурора і поклав виконання обов'язків Генерального прокурора на її заступника Олексія Симоненка. Згідно з Конституцією, Генерального прокурора призначає президент за згодою Верховної Ради.