18 травня
Завантажити ще

Зеленський: Угода про експорт зерна повністю відповідає інтересам України

Зеленський: Угода про експорт зерна повністю відповідає інтересам України

Підписана у Стамбулі угода про експорт зерна є демонстрацією України вистояти у війні проти Росії. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

- Сьогодні наша держава та весь цивілізований світ досягли важливої домовленості – є угода, яка дає змогу розблокувати українські порти та відновити український аграрний експорт. З першого дня повномасштабного вторгнення Росія робила все, щоб не просто закрити для України доступ до моря, а знищити сам потенціал нашого експорту – портову інфраструктуру, залізницю, склади та елеватори. Ми цього не дозволили. І зараз не лише можемо відновити роботу наших портів на Чорному морі, а й зберігаємо для них необхідний захист, – заявив Зеленський.

За його словами, військові запевняють у стовідсотковому контролі підходів до наших портів, а текст підписаної угоди повністю відповідає інтересам України.

– Перше: близько 20 млн. тонн торішнього врожаю зернових підуть на експорт. Цьогорічний урожай також можна буде реалізувати. Друге: нарешті, є шанс знизити гостроту продовольчої кризи, яку спровокувала Росія. І третє: це ще одна демонстрація того, що Україна здатна вистояти у цій війні. Важливо, що у територіальних водах України все контролюватиметься саме нашою державою, - наголосив він.

Як зазначив голова держави, з боку Росії можуть бути якісь провокації та спроби дискредитувати українські та міжнародні зусилля, але гарантувати дотримання домовленостей є обов'язками не лише нашої країни, а й міжнародних партнерів.