Завантажити ще

Розвідка: Росія намагається приєднати південь України до РФ

Розвідка: Росія намагається приєднати південь України до РФ
Фото: mediacenter.org.ua

Заява голови російського міністерства закордонних справ Сергія Лаврова щодо "розширення географічних кордонів спецоперації" є підготовкою підстав для приєднання до Росії окупованих територій на півдні України. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Вадим Скибицький в ході брифінгу.

– Ця заява стосується двох аспектів. Перше, окупанти заявили, що завдання Луганської області вже визначено. Вони не приховують, що прагнуть повністю окупувати Донецьку та Луганську області в адміністративних межах, – заявив Скибицький.

За його словами, росіяни намагаються провести референдум чи іншим шляхом приєднати окуповані території до Росії, що є другим аспектом.

– Ми спостерігаємо активний процес видачі російських паспортів. У Херсонській та Запорізькій областях ця процедура простіша: щоб отримати цей «документ», потрібно лише написати заяву, - зазначив він.

20 липня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що "географічні завдання спецоперації" змінилися. За його словами, у міру того, як Захід "накачує Україну" дедалі більш далекобійною зброєю, тим "географічні завдання спецоперації" відсуватимуться від нинішньої лінії ще далі.