23 вересня
Завантажити ще

Володимир Зеленський усунув Івана Баканова та Ірину Венедиктову

Володимир Зеленський усунув Івана Баканова та Ірину Венедиктову
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський підписав укази про усунення Івана Баканова від обов'язків голови СБУ та Ірини Венедиктової - з посади генпрокурора. Виконуватиме обов'язки генерального прокурора її заступник Олексій Симоненко.

- Відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути БАКАНОВА Івана Геннадійовича від виконання обов'язків Голови Служби безпеки України, - йдеться в указі щодо Баканова.

- Відповідно до частини другої статті 11 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю: відсторонити ВЕНЕДІКТОВУ Ірину Валентинівну від посади Генерального прокурора, - сказано в указі щодо Венедиктової.

Стаття 47, за якою звільнили Баканова, говорить, що невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків.

У своєму телеграм-каналі Володимир Зеленський пояснив рішення тим, що в Україні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів.

- У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь, - відзначив він.

Довідка

27 червня, коментуючи інформацію ЗМІ про бажання звільнити Івана Баканова, президент заявив, що зробив би це, якби захотів. Водночас він зазначив, що в Україні відбувається інспекція всіх правоохоронних органів через повномасштабне вторгнення РФ. Зеленський додав, що повністю підтримує реформу СБУ.

Іван Баканов очолив СБУ у серпні 2019 року і був єдиним керівником спецслужби за президента Володимира Зеленського.

Ірина Венедіктова була призначена генеральним прокурором 17 березня 2020 року. Вона перша жінка на цій посаді.