6 грудня
Завантажити ще

Затримання ексголови СБУ в Криму Кулініча: Готується підозра за трьома статтями

Затримання ексголови СБУ в Криму Кулініча: Готується підозра за трьома статтями
Фото: dbr.gov.ua

Служба безпеки України оприлюднила офіційний коментар з приводу затримання ексначальника управління в Криму Олега Кулініча.

- Наразі йому готується повідомлення про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); ч. 1 ст. 111 (державна зрада); ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю), - йдеться у Фейсбуці.

У СБУ зазначили, що провели спільну з Державним бюро розслідувань спецоперацію. Під час розслідування кримінального провадження виявили дані, які можуть свідчити про співпрацю фігуранта з представниками спецслужб Росії. 

У ДБР повідомили, що Кулініч був діючим співробітником Служби безпеки Украіни. Факти його співпраці з представниками спецслужб РФ підтвердилися проведеними ДБР експертизами.

Про затримання Олега Кулініча першими повідомили ЗМІ ввечері 16 липня. Він був начальником Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим з жовтня 2020 року до початку березня 2022-го. За даними ЗМІ, на момент затримання Кулінич був помічником голови СБУ Івана Баканова.

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Новини по темі: СБУ державна зрада