Завантажити ще

У Сєвєродонецьку росіяни збираються запустити завод "Азот" - це призведе до катастрофи

У Сєвєродонецьку росіяни збираються запустити завод

Запуск сєверодонецького заводу " Азот ", про який анонсували росіяни, може призвести до техногенної катастрофи. Про це повідомив голова Луганської державної адміністрації Сергій Гайдай у своєму Фейсбуці.

- Днями рашисти у своїх пропагандистських ЗМІ заявили про свої плани відновити діяльність сєверодонецького "Азоту". Спроба запустити виробництво з порушенням базових правил безпеки може призвести до жертв та техногенної катастрофи для всього регіону. Масштабні руйнування на заводі не сумісні із його безпечною діяльністю, - заявив Гайдай.

За його словами, внаслідок обстрілу на заводі отримали пошкодження цехи аміаку та азотної кислоти. Також постраждала практично вся інфраструктура підприємства.

- Постраждали системи водопостачання та водоочищення, система енергозабезпечення, логістичне та залізничне господарство, зруйновано два сховища метанолу, пошкоджено чотири сховища КАС. Система електропостачання «Азоту» повністю зруйнована. Завод не може отримувати електороенергію ні від «Луганського енергетичного об'єднання», ні від підстанції Кремінська 500 кВ, – пише Гайдай.

Як зазначив чиновник, росіяни вже розшукують в окупованому місті працівників «Азоту» та запрошують на роботу, обіцяючи, що повернуть хімзавод до життя. Голова Луганської ОДА впевнений, що це зараз неможливо, а війська РФ навмисно наражають людей на небезпеку.