Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Позов України проти Росії до Міжнародного суду ООН підтримали понад 40 країн

Позов України проти Росії до Міжнародного суду ООН підтримали понад 40 країн
Фото: pixabay.com

Понад 40 країн світу, зокрема Німеччина, Франція, Італія, США, Великобританія, Японія, Австралія, а також влада ЄС висловили підтримку Україні, яка звернулася до Міжнародного суду ООН з позовом проти Росії. Про це повідомляє сайт Єврокомісії, який опублікував спільну заяву країн.

Країни заявили про підтримку позову України, який ініціював розгляд у Міжнародному суді ООН відповідно до Конвенції ООН 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Країни, які підписали спільну заяву на підтримку Києва, наголошують на важливості цього судового процесу і наполегливо закликають Росію негайно припинити військові дії в Україні, як того вимагає ухвала суду від 16 березня 2022 року.

- Якщо Росія не виконає рішення суду від 16 березня, це буде ще одним порушенням міжнародного права, - констатую країни у спільній заяві.

У документі вказується, що Росія має відповідати за свої дії.

Заява завершується закликом до міжнародної спільноти вивчити всі можливості для надання допомоги Україні у її розгляді у Міжнародному суді ООН.

Заяву підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Маршаллові острови, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Палау, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Великобританія, США та Європейський союз.

Ухвали Міжнародного суду про тимчасові заходи мають обов'язкову юридичну силу для сторін. Невиконання постанови суду від 16 березня 2022 року є подальшим порушенням Росією своїх міжнародних зобов'язань.