Завантажити ще

Зеленський нагородив орденом Марину В'язовську, яка отримала "Нобелівську премію з математики"

Зеленський нагородив орденом Марину В'язовську, яка отримала
Фото: Даніель Ріхс

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким нагородив орденом "За заслуги" І ступеня українського математика Марину В'язовську. Киянка цього року стала лауреатом медалі Філдса. Про це глава держави повідомив у своєму зверненні до українців.

- Це дуже вагома та престижна відмінність – її називають Нобелівською премією з математики. Українка В'язовська стала другою жінкою за всю історію премії з 1936 року, яка виграла цю медаль. Їй вдалося вирішити завдання упаковки сфер у восьмимірному просторі. Як зазначають вчені, Марина В'язовська запропонувала дуже сильні ідеї та допомогла у вирішенні також пов'язаних завдань, - заявив Зеленський.

Як зазначив президент, під час церемонії вручення медалі Філдса В'язовська нагадала про війну в Україні, яку веде Росія.

- Сьогодні я хочу подякувати Марині. Подякувати не лише за її роботу, за дуже потужний математичний результат, але ще й за те, що вона допомагає всім нам, усім українцям, захищати нашу свободу та незалежність. Зокрема, і під час церемонії вручення медалі Філдса на Всесвітньому конгресі математиків у своїй промові Марина говорила про Україну, війну Росії проти нашої держави, про злочини російських окупантів, - наголосив він.

Зараз В'язовська працює у швейцарській Лозанні, де очолює кафедру теорії чисел. У своєму зверненні Зеленський висловив сподівання, що колись талановитий математик повернеться на батьківщину та викладатиме в Україні.