Завантажити ще

Першому голові АРМА повідомили про підозру у розтраті майже півмільярда гривень

Першому голові АРМА повідомили про підозру у розтраті майже півмільярда гривень
Фото: t.me/nabudaily

Першому голові АРМА повідомили про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн грн. Про це 13 липня заявили у НАБУ. За даними журналіста Олега Новікова, мова йде про Антона Янчука, який очолював АРМА у 2016-2019-х роках.

- Слідство встановило, що посадовці Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), у змові з представниками ДП «СЕТАМ», приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельний майданчик ДП «СЕТАМ» майна, арештованого в межах кримінальних справ і переданих в управління АРМА, - йдеться на сайті Національного бюро.

12 липня про підозру повідомили Янчуку, а також ще чотирьом особам. Це начальник управління менеджменту активів центрального апарату АРМА Віталій Різник, фахівець відділу з розвитку підприємства ДП «Сетам», оцінювач, засновник та директор приватної компанії.

- Представники держпідприємства, учасники змови, організовували торги у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії, - зазначили у НАБУ.

НАБУ та САП здобули докази щонайменше чотирьох епізодів протиправної діяльності упродовж 2019 року. Серед них продаж трьох земельних ділянок на Одещині для будівництва торговельних центрів мережі «Ашан». Їх було реалізовано у 18 разів дешевше за ринкову вартість. НАБУ та САП ініціювали накладення арешту на земельні ділянки.

Засновником ДП «СЕТАМ» є Міністерство юстиції України. Державне підприємство спеціалізується на організації електронних торгів арештованим майном.

Антон Янчук у 2014-2016-х роках був заступником міністра юстиції України. 

Новини по темі: підозрювані НАБУ