21 травня
Завантажити ще

Співробітники "Асканія-Нова" - про життя в окупації: Заповідник під охороною, тварини доглянуті

Співробітники
Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovednik

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" продовжує працювати в умовах окупації. Нове "керівництво" виникло в однойменному інституті тваринництва степових районів.

- Це справді сталося. На жаль… Але біосферний заповідник "Асканія-Нова"… з 1995 р. є самостійною природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення із сертифікатом ЮНЕСКО про включення до Всесвітньої мережі біосферних резерватів, - йдеться на сайті заповідника.

В установі дали зрозуміти, що не поділяють ідеї про злиття заповідника з інститутом, як було в СРСР.

- Ідеологічний контекст і раціональність подібних управлінських рішень цього не потребують. За фактом ми залишаємось на місці та працюємо автономно, - додали в "Асканії-Новій".

У колективі розуміють, що становище може зміниться будь-якої миті. Поки що співробітники тримаються і вирішують щоденні проблеми заповідника.

– Територія степу охороняється, тварини зоопарку та дендрологічний парк отримують належний догляд та забезпечуються необхідним, – розповіли вони.

У заповіднику нагадали, що перебувають в окупації з першого дня повномасштабного вторгнення Росії до України. Усі нагальні проблеми щодо змісту колекцій, охорони та збереження природних та штучних екосистем вирішуються за допомогою благодійних внесків. Реквізити, оприлюднені на сайті установи, залишаються актуальними.

11 липня поліція Херсонської області повідомила, що російські окупанти призначили свого "керівника" інституту тваринництва степових районів "Асканія-Нова".