8 червня
Завантажити ще

Україна повернула додому тіла 30 загиблих захисників

Україна повернула додому тіла 30 загиблих захисників

Київ і Москва провели черговий обмін полоненими, в рамках якого на батьківщину вдалося повернути тіла 30 наших воїнів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

- Тіла 30 українських військових буде передано їхнім сім'ям для гідного поховання. Операція проводилась у Запорізькій області за співпраці уповноваженого, ГУР МОУ, СБУ, ЗСУ та інших силових структур України. Процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції, - наголосили у відомстві.

За словами уповноваженого по особах, які зникли безвісти за особливих обставин, Олега Котенка, всього з початку війни Україна повернула на батьківщину тіла понад 400 загиблих військових. Більшість - воїни, які ззагинули на "Азовсталі".

- Люди, які розуміли, що їхні рідні могли там загинути, здавали ДНК. Якщо зараз ми забиратимемо більшість людей не з "Азовсталі", то там буде більше випадків, коли є тіло, але не здали ДНК. Тому коли я веду переговори, то є домовленість із Росією писати про те хоча б, звідки тіло, бо дуже багато тіл без документів, ми не знаємо, хто вони, – розповів він у коментарі "Суспільному".

Як зазначив Котенко, після повернення до України тіла відправляють до моргів у Києві, Дніпрі та Харкові, але родичі загиблих можуть скласти тест на ДНК у будь-якому місті.