Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Ердоган та Путін по телефону обговорили експорт зерна з України

Ердоган та Путін по телефону обговорили експорт зерна з України
Фото: twitter.com/RTERdogan

Президенти Туреччини та Росії обговорили експорт зерна з України під час телефонної розмови. Про це у понеділок, 11 липня, повідомили адміністрації Реджепа Тайіпа Ердогана та Володимира Путіна.

На сайті турецького лідера сказано, що розмова стосувалася ситуації у Сирії, російсько-української війни та формування безпечних коридорів через Чорне море для експорту зерна.

- Президент Ердоган зазначив, що настав час вжити заходів щодо плану ООН з формування безпечних коридорів через Чорне море для експорту зерна, - йдеться в повідомленні.

Президент Туреччини підтвердив, що війна між Україною та Росією має бути припинена шляхом переговорів та закінчена "міцним і справедливим миром". Туреччина готова й надалі надавати усіляку підтримку "пожвавленню переговорного процесу".

На сайті Кремля йдеться, що телефонна розмова пройшла напередодні “російської-турецької зустрічі на найвищому рівні, що намічається найближчим часом”. Продовжено "обмін думками щодо ситуації навколо України, у тому числі в контексті координації зусиль із забезпечення безпеки судноплавства у Чорному морі та експорту зернових на світові ринки”.

30 червня Ердоган заявив, що Туреччина працює над відкриттям коридорів для експорту зерна з України. Для вивезення готові близько 20 суден. 7 липня в МЗС України повідомили, що викликали посла Туреччини через те, що з порту Карасу відпустили російське судно з краденим українським зерном.