Завантажити ще

В Офісі президента від Вікторії Спартц чекають на докази звинуваченням на адресу Єрмака

В Офісі президента від Вікторії Спартц чекають на докази звинуваченням на адресу Єрмака
Фото: twitter.com/RepSpartz

Офіс президента не отримував листів від члена Конгресу США Вікторії Спартц щодо Андрія Єрмака. Про це повідомив речник Володимира Зеленського Сергій Никифоров, передає Суспільне.

- Це справа американської депутатки і американського Президента. Дамо їм самим розібратися. Там звучать якісь звинувачення. Якщо Вікторія Спартц має докази своїх звинувачень, нехай оприлюднює їх. Поки, окрім звинувачень однієї із сотень цих депутатів, ми нічого не почули, - сказав Никифоров.

8 липня член Палати представників українського походження Вікторія Спартц звернулася із листом до президента США Джо Байдена. Вона заявила про необхідність перевірити "російські зв'язки" у глави Офісу президента Андрія Єрмака. Серед претензій до Єрмака – призначення заступником голови Офісу президента Олега Татарова.

Через останнє, за її словами, перестали функціонувати Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ). Вона нагадала, що Татаров був високопоставленим співробітником поліції за президента Віктора Януковича.

9 липня представник МЗС України Олег Ніколенко у своєму Фейсбуці порадив політику "залишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях навколо теми війни". Він також заявив про спробу повернути в американську політику "класичні наративи російської пропаганди" про зв'язки керівництва України з Росією.

У відповідь Спартц на своєму сайті опублікувала перелік претензій до Єрмака. Серед них нібито злив інформації про операцію із захоплення вагнерівців у Білорусі; невдалі переговори з Росією перед війною, а також запевнення українського керівництва про те, що нападу Росії не відбудеться. Вона закликала серйозно поставитися до її заяви, а не атакувати її.

Сам голова Офісу президента Андрій Єрмак ситуацію не коментував.

Вікторія Спартц – перший політик українського походження, яка увійшла до Палати представників Конгресу США. Спартц представляє Республіканську партію. У квітні 2022 року вона відвідала Україну.