Завантажити ще

Верещук закликала українців виїхати з Херсонської та Запорізької областей: Будуть величезні бої

Верещук закликала українців виїхати з Херсонської та Запорізької областей: Будуть величезні бої
Фото: armyinform.com.ua

Жителям тимчасово окупованих росіянами Херсонської та Запорізької областей необхідно виїхати будь-якими шляхами, оскільки українські захисники звільнятимуть ці регіони. Про це повідомила міністр із реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Як би важко не було на території, яка сьогодні підконтрольна українському уряду… все одно у будь-якому разі перебування на території Херсонської чи Запорізької області в рази гірше та в рази небезпечніше. Треба шукати нагоди виїхати, бо наші Збройні Сили деокупуватимуть. Це будуть величезні бої. Я не хочу нікого лякати, всі й так усі розуміють, – заявила Верещук.

За її словами, мешканцям Запорізької та Херсонської областей потрібно скористатися будь-якими можливостями евакуації, у тому числі – на територію РФ чи Криму. Також міністр повідомила, що є можливість евакуації із півдня України, про яку люди знають.

– Горизонтальна система комунікацій дуже добре діє. Ті, хто виїхав, мають і знають шляхи. Волонтери, ми приєднуємось. Я не буду зараз публічно про це говорити, бо це безпека людей, які сьогодні там везуть наших людей, евакуюючи їх із того пекла, в якому вони опинилися, - наголосила вона.

Як зазначила Верещук, росіяни використовують українців на окупованих територіях як живий щит. Вона нагадала, що ЗСУ буде складно звільняти міста та села, в яких знаходяться наші жінки та діти.

- Наша артилерія повинна працювати, тому що деокупація включає збройне застосування сили. І якщо там є громадянські люди і, не дай Боже, жінки та діти, уявіть, як себе повинні поводити наші Збройні Сили, - сказала міністр.

Також вона заявила про випадки, що трапляються у місті Пологи Запорізької області. Там війська РФ хочуть забирати дітей у будинки дитини, якщо діти не йдуть до шкіл чи садків під юрисдикцією Росії. Міністр попередила, що "краще не доводити ситуацію до таких критичних моментів".