Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В'ятрович та Дробович посварилися через опитування в "Дії": Ідіть читайте закони

В'ятрович та Дробович посварилися через опитування в
Фото: facebook.com/uinp.gov.ua

Колишній і нинішній голови Українського інституту національної пам'яті посварилися через нове опитування в "Дії".

На думку Володимира В'ятровича, перший варіант відповіді на питання, що робити з гербом СРСР на монументі «Батьківщина-Мати» ("Залишити"), є прямим порушенням закону про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів і заборону пропаганди їхньої символіки.

- На якій підставі в обговорення в "Дії" щодо того, що робити з монументом «Батьківщина-Мати», включено варіант, який є прямим порушенням закону, - "залишити як є"? Це маніпуляція, з якою ми неодноразово стикалися під час перейменувань, коли місцева влада серед варіантів перейменувань пропонувала  «залишити як є». Наразі маніпуляцію ініціює центральний орган виконавчої влади, - написав він у своєму Фейсбуці.

Нинішній керівник УІНП Антон Дробович відповів В'ятровичу у коментарях, що також є закони про охорону культурної спадщини і про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав В'ятровича “не маніпулювати фактами”. 

- Серед варіантів відповідей є цілком прийнятні варіанти. І кожен може висловитись в "Дії". МКІП як ніхто зацікавлений у внесенні змін до монумента. Але треба розуміти, що як технічні розрахунки, так і суспільний діалог та висновки - це невід‘ємна частина чесного та правильного процесу, результатом якого стане довгостроковий результат, - написав він у коментарях.

На репліку В'ятровича “Обговорення, чи варто виконувати закон, є незаконним” Дробович відповів: “Обговорення зміни пам‘ятника є законним. Ідіть читайте закони, посилання на які вам дали”. Також Дробович звинуватив В'ятровича у бажанні "хайпонути". Натомість виконавчій владі потрібно виконувати “ваші творіння” (тобто народних депутатів).

Опитування «Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”?» запустили у "Дії" 7 липня з ініціативи Інституту пам'яті та Мінкульта. Варіанти відповідей: 1) Залишити все як є, 2) Зняти герб СРСР і залишити щит чистим, 3) Замінити на тризуб. Результати пообіцяли опублікувати за два тижні.