30 вересня
Завантажити ще

Венедиктова: Нардеп Ковальов причетний до вивезення українського зерна до РФ

Венедиктова: Нардеп Ковальов причетний до вивезення українського зерна до РФ
Фото: facebook.com/Олексій Ковальов

Нардеп-колаборант Олексій Ковальов, якому напередодні повідомили про підозру у державній зраді, причетний до вивезення українського продовольства до Росії. Про це повідомила Генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

– На початку окупації він поїхав до Херсонської області нібито працювати з виборцями і захищати від мародерів свій бізнес, яким не міг займатися під час парламентської діяльності. Є свідчення, що народний обранець при цьому організовував вивіз солі та зерна до РФ, - повідомила вона.

Венедиктова зазначила, що зрада Ковальова стала очевидною, коли він розмістив на своїй Facebook-сторінці пост, де описав план повномасштабної інтеграції аграріїв Херсонської області в економічну модель Росії.

- Власне, цим загарбники і поставили його займатись в окупаційному органі на псевдопосаді "заступника глави уряду Херсонської області", - додала Генпрокурор.

За даними слідства, Олексій Ковальов з 12 березня постійно перебуває у тимчасово окупованій Херсонській області. 4 липня призначений російськими окупантами "губернатор" Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що "колишній" нардеп Олексій Ковальов увійшов до так званого "уряду" Херсонської області. 3 травня Олексія Ковальова виключили із фракції "Слуга народу" через повернення до тимчасово окупованої Херсонської області. У співпраці з окупантами він зізнався 8 червня. 22 червня авто нардепа висадили в повітря, Ковальов вижив.