31 березня
Завантажити ще

Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Ірландії – це його перший візит до України

Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Ірландії – це його перший візит до України
Фото: President.gov.ua/

Президент Володимир Зеленський провів у Києві зустріч із прем'єр-міністром Ірландії Міхолом Мартіном, під час якої подякував Дубліну за підтримку нашої країни. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- У ході переговорів Зеленський та Мартін обговорили спільні відповіді на погрози, створені російською війною проти України та всього демократичного світу. Зокрема, питання продовольчої безпеки, енергетики та підготовку нового, сьомого санкційного пакета щодо РФ, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, під час зустрічі президент поінформував Мартіна про ситуацію на передовій щодо фінансових та гуманітарних потреб нашої держави. Також Зеленський подякував співрозмовнику за скасування Ірландією віз для українців та визнання злочинів російських військ геноцидом народу України.

- Сторони домовилися спільно працювати, щоб Україна скоріше пройшла шлях від кандидата в члени Європейського Союзу до повноправного членства. Також співрозмовники обговорили необхідність уже зараз активного поновлення на тих територіях України, які були звільнені від окупантів, - наголосили в Офісі президента.

Прем'єр-міністр Ірландії, у свою чергу, висловив підтримку та солідарність свого народу з народом України. Він заявив, що його країна не миритиметься з агресією росіян.

- Російська жорстока війна проти цієї чудової демократичної країни – велике порушення міжнародного права. Це порушення всього того, за що стоїть Ірландія, і ми з цим не миритимемося, - сказав Мартін.

Також прем'єр-міністр Ірландії засудив засудження дій Росії, спрямованих на створення продовольчої кризи у світі.

- Ми взагалі не сприймаємо ситуацію, коли їжа може використовуватись як інструмент війни. Ми робитимемо все можливе для того, щоб люди не постраждали від спроби перетворити їжу на зброю, - наголосив він.

За його словами, Ірландія допомагатиме у відновленні України, а поки що країна продовжить підтримувати українців, які знайшли притулок на їхній території.

Фото
Фото
06 Липня 202223:36