Завантажити ще

Президент: Відновлення України – це те, що потрібно робити вже зараз

Президент: Відновлення України – це те, що потрібно робити вже зараз
Фото: president.gov.ua

Під час розмов про відновлення України політики часто некоректно розставляють акценти - цим питанням потрібно займатися вже зараз, а не чекати на завершення війни. Про це йшлося у традиційному зверненні президента Володимира Зеленського.

- Відкрилася конференція у Лугано у Швейцарії, присвячена відновленню України. Відразу хочу зазначити, що коли говорять про відновлення, часто некоректно розставляють акценти. Адже це не тільки про те, що мають зробити після нашої перемоги або в наступні роки, а й те, що потрібно робити вже прямо зараз, - заявив президент.

Як зазначив голова держави, ЗСУ вже звільнили від військ РФ понад тисячу населених пунктів, які зазнали масштабних руйнувань. За його словами, лише кількість зруйнованих житлових будинків сягає десятків тисяч.

- Це означає потребу у колосальних коштах на відновлення інфраструктури, повернення медицини та соціальних послуг, відновлення нормального економічного життя. Ще потрібно готувати школи, готувати університети до нового навчального року на всій вільній території країни та в нових умовах постійної загрози, у тому числі ракетних ударів… Треба вже готуватися до зими та зробити все, щоб ми пройшли цю зиму спокійно з погляду енергетики, незважаючи ні на що, - наголосив він.

Зеленський нагадав, що значну частину економіки України знищено бойовими діями та російськими ударами, внаслідок чого з'явилася висока потреба у робочих місцях та забезпеченні соціальних виплат. У зв’язку з цим президент вважає, що Україну необхідно починати відновлювати вже зараз.